Wiadomości z Bytomia

Jak efektywnie pozyskiwać i zatrudniać pracowników z Europy Wschodniej!

  • Dodano: 2023-02-28 10:45, aktualizacja: 2023-03-03 12:30

Ze względu na położenie geograficzne Polski, od lat największy odsetek cudzoziemców na polskim rynku pracy stanowią pracownicy ze Wschodu. Rekrutacja tych kandydatów ma swoje uzasadnienie ekonomiczne oraz pozwala radzić sobie polskim pracodawcom z niedoborem rodzimych kandydatów. Sprawdź, jak efektywnie pozyskiwać i zatrudniać pracowników z Europy Wschodniej i dlaczego warto w tym obszarze zaufać agencji pośrednictwa pracy za granicą Worksol.

Dlaczego pracownicy ze Wschodu to dobry wybór?

Jest wiele powodów, dla których pracownik ze Wschodu okazuje się dobrym wyborem dla polskich pracodawców. To nie tylko aspekt finansowy całej operacji, ale także takie cechy charakterystyczne kandydatów jak: pracowitość, lojalność wobec miejsca zatrudnienia i wdzięczność. To podstawowe korzyści, na które mogą liczyć polskie firmy decydujące się na zatrudnianie cudzoziemców z Europy Wschodniej. 

Pracowitość i lojalność

Jednym z wyzwań obecnych czasów na rynku pracy jest duża fluktuacja pracowników. W związku z tym rekrutacja i selekcja pracowników powinny być prowadzone bardzo odpowiedzialnie. Warto zachować najwyższe standardy procesu, aby zredukować ryzyko nietrafionych rekrutacji i zapewnić sobie stabilną i dobrą jakościowo kadrę na lata. Dobrym wyborem okazują się kandydaci z Europy Wschodniej, którzy są niezwykle pracowici i lojalni wobec pracodawcy. Możliwość pracy w polskich firmach traktują jako szansę na poprawienie swojej sytuacji ekonomicznej oraz statusu społecznego. To wszystko sprawia, że chętnie wiążą się z pracodawcą na dłużej, a z czasem nawet ściągają do siebie rodziny i osiedlają się w Polsce. Rekrutacja pracowników ze Wschodu pod tym kątem daje wiele korzyści. 

Ekonomia ma znaczenie

Oczywiście z punktu widzenia właściciela firmy ważne są też finanse. Pracownicy ze Wschodu mają zazwyczaj mniejsze wymagania od Polaków z podobnym doświadczeniem i kwalifikacjami. Wówczas zatrudnienie obcokrajowca okazuje się opłacalne z punktu widzenia kosztów operacyjnych firmy. Wiele firm decyduje się na ten krok w celu optymalizacji kosztów prowadzenia działalności gospodarczej i jednoczesnego zwiększenia osiąganych dochodów. Wpływ na finanse ma także dłuższe utrzymanie pracownika na stanowisku, przez co ogranicza się liczbę prowadzonych rekrutacji i koszty związane z tym procesem. W trafnej ocenie potencjału i specyfiki kandydatów z krajów z Europy Wschodniej pomogą Ci specjaliści biura pośrednictwa pracy worksol.pl

Szeroki wybór specjalistów

Ostatni rok i wybuch wojny na Ukrainie sprawiają, że jeszcze więcej obywateli z tego kraju przyjechało do Polski. Znalezienie stabilnego zatrudnienia jest dla wielu szansą na normalne życie, a także odskocznią od problemów związanych z wojną. Jednocześnie obecnie w Polsce z powodzeniem można znaleźć wysokiej jakości specjalistów ze Wschodu, w tym m.in. z: pracownicy z Ukrainy, Mołdawii, Białorusi, Gruzji, czy też Kazachstanu. To już nie tylko sprawdzeni pracownicy fizyczni, ale także wykształceni inżynierowie, czy też specjaliści z sektora IT. Dzięki temu polskie firmy mogą zwiększyć swoją efektywność w obszarze rekrutacji obcokrajowców i zatrudnić kandydatów idealnie wpisujących się w ich potrzeby. Pomoże Ci w tym dobrej jakości agencja pracy. Pracownicy ze Wschodu stanowią główną część obcokrajowców na polskim rynku pracy i w najbliższych latach nie powinno się to zmienić. 

Zwiększ skuteczność rekrutacji z Worksol

Aby zwiększyć skuteczność prowadzonej rekrutacji i zatrudniać idealnie dopasowanych do profilu firmy pracowników z Europy Wschodniej, warto posiłkować się wsparciem profesjonalistów. Agencja Worksol świadczy takie usługi jak m.in.: leasing pracowników ze Wschodu. Z powodzeniem przygotuje listę kandydatów, którzy będą odpowiednio dopasowani pod względem kwalifikacji, doświadczenia i osobowości do Twoich potrzeb. Dokładne prześwietlenie każdego pojedynczego kandydata oraz selekcja na etapie rekrutacji sprawiają, że odsetek trafionych wyborów agencji Worksol jest bardzo wysoki. Właśnie dlatego firma ta stała się zaufanym partnerem w obszarze rekrutacji obcokrajowców dla najbardziej wymagających przedsiębiorców. Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem Worksol, aby zwiększyć efektywność pozyskiwania i zatrudniania pracowników z Europy Wschodniej. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.