Wiadomości z Bytomia

Jak działają magazyny self storage w Katowicach?

  • Dodano: 2023-02-06 13:15

Anglojęzyczna nazwa self storage znajduje zastosowanie dla magazynów na wynajem. Rozwiązanie to przywędrowało do Europy z USA, gdzie funkcjonuje już od kilkudziesięciu lat. Amerykanie, przyzwyczajeni do częstych przeprowadzek, chętnie korzystają z magazynów na wynajem, w których mogą przechowywać różne przedmioty — od mebli, przez wyposażenie, aż po rodzinne pamiątki.

W Polsce boksy magazynowe self storage w Katowicach wynajmuje się najczęściej na krótszy czas, sięgający od kilku do kilkunastu miesięcy. Jest to świetne rozwiązanie na czas zmiany pracy, przeprowadzki do innego miasta czy dłuższego remontu w swoim domu. Pomieszczenia magazynowe powstają w coraz większej liczbie miast, a dziś dostępne są w Katowicach.

Jak zbudowane są boksy magazynowe?

W USA magazyny samoobsługowe self storage najczęściej lokalizowane są na przedmieściach, w strefach przemysłowych. Na ten cel adaptowano nieczynne hale magazynowe, budynki fabryczne itp. W Polsce, m.in. w Katowicach, powstały nowoczesne boksy magazynowe z niezbędną infrastrukturą, ułatwiającą korzystanie z nich. Zlokalizowane są wewnątrz wielkopowierzchniowych hal, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa przechowywanym wewnątrz przedmiotom. Magazyn samoobsługowy ma kształt prostopadłościanu ze ścianami z blachy, a także z rolowaną bramą. Magazyny dostępne w centrum Katowic można wynająć w kilku wariantach powierzchni, co ma wpływ na cenę najmu. Sprawdź aktualną ofertę tutaj: rozarent.pl.

Dostępne wielkości boksów magazynowych w Katowicach

Aby w pełni odpowiadać na potrzeby klientów indywidualnych i biznesowych, boksy magazynowe self storage dostępne są w aż 6 różnych wielkościach.

  • 2,5 m – 340 zł / mc,
  • 3,0 m – 380 zł / mc,
  • 5,0 m – 520 zł / mc,
  • 6,7 m – 580 zł / mc,
  • 10,0 m – 850 zł / mc,
  • 35,0 m – 2500 zł / mc, (netto).

Magazyny można wynajmować na okres od 1 miesiąca wzwyż, przy czym wynajem na rok jest w promocyjnej cenie – ostatni miesiąc ma minimalną, symboliczną cenę. Więcej szczegółów na temat cennika można znaleźć na stronie https://rozarent.pl/cennik-magazynow-self-storage.

Co można przechowywać w pomieszczeniach magazynowych?

Dla zapewnienia bezpiecznego korzystania z magazynów istnieje regulamin, którego użytkownicy muszą przestrzegać. Zabrania ona przechowywania rzeczy niebezpiecznych, toksycznych, wybuchowych i łatwopalnych. Osoby prywatne najczęściej przechowują w naszych magazynach stare meble, kartony z rzeczami osobistymi, a także pojazdy i części do nich.

Nieco inaczej to wygląda wtedy, kiedy klientem jest firma. Wykorzystuje ona magazyny self storage w Katowicach do przechowywania archiwów z dokumentami, a nawet towarów handlowych, na które brakuje miejsca na głównym magazynie.

Jakie zalety mają pomieszczenia magazynowe self storage?

Minimalny okres najmu

Rozarent może pochwalić się atrakcyjną ofertą, stworzoną na miarę klientów indywidualnych i biznesowych. Boxy w różnych rozmiarach można wynajmować już na okres od 1 miesiąca wzwyż. Pozwala to uzyskać magazyn na taki czas, który jest najbardziej potrzebny.

Dostęp do boksów przez całą dobę

Z wynajmowanych magazynów można korzystać 24/7, niezależnie od dnia tygodnia. Teren magazynów objęty jest ochroną i monitoringiem, co pozwala na bezpieczne korzystanie z pomieszczeń i przechowywanie w nich rzeczy.

Dogodna lokalizacja

To, co doceniają klienci, to magazyny znajdujące się w doskonałej lokalizacji, do której można szybko dotrzeć z każdego kierunku. Do dyspozycji oddany został duży i wygodny parking, obsługujący samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe.

Pozostałe udogodnienia

Klientom Rozarent oferuje możliwość skorzystania z dostępnych wózków widłowych i ręcznych wózków paletowych, ułatwiających transport ładunków do boxów.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.