Wiadomości z Bytomia

Jak często robić przegląd samochodu marki Volvo?

 • Dodano: 2022-11-09 08:30, aktualizacja: 2022-11-09 08:34

Każdy samochód, niezależnie od tego, czy jeździmy nim codziennie, czy sporadycznie, wymaga okresowej obsługi. Producenci samochodów precyzyjnie wskazują, co ile kilometrów należy wykonać przegląd i kontrolę techniczną pojazdu, by sprawdzić, czy nie trzeba wymienić części lub naprawić drobnych usterek. Trzymając się tych terminów, zyskujesz pewność, że Twoje Volvo będzie w idealnym stanie technicznym. Sprawdź, co ile kilometrów warto zrobić przegląd techniczny oraz jakie usterki mogą w jego trakcie zostać wykryte.

Przegląd techniczny samochodu – po ilu kilometrach należy go wykonać?

Większość producentów, w tym także marka Volvo, przewiduje tak zwane małe oraz duże przeglądy techniczne. Do tej pierwszej kategorii zaliczamy wymianę oleju z filtrem i podstawową weryfikację stanu technicznego auta. Z kolei duży przegląd polega na wykonaniu czynności z małego przeglądu wraz z rozszerzoną kontrolą stanu technicznego oraz ewentualną wymianą płynów i części eksploatacyjnych.

Co ile kilometrów należy zweryfikować stan techniczny pojazdu? Częstotliwość wykonywania przeglądów zależna jest od posiadanego przez Ciebie modelu Volvo, jego roku produkcji oraz wersji silnika. Najczęściej jednak przegląd robiony jest co 20-30 tys. km lub 1 rok lub 1 tys. motogodzin, w zależności od tego, który z tych terminów jest wcześniejszy.

Co jest sprawdzane w trakcie przeglądu technicznego pojazdu?

Przegląd techniczny pozwala zweryfikować stan konkretnych układów i podzespołów auta pod kątem bezpieczeństwa jazdy, a także ich wpływu na środowisko. Co dokładnie jest sprawdzane?

 • Układ kierowniczy – weryfikowany jest stan połączeń, stopień zużycia, czy wielkość ruchu jałowego.
 • Hamulce – tutaj sprawdzana jest ich skuteczność i równomierność działania.
 • Zawieszenie – mechanicy kontrolują, czy w metalowo-gumowych elementach pojawiły się luzy.
 • Ogumienie – m.in. weryfikowany jest ich stan zużycia, dopasowania do typu pojazdu. 
 • Oświetlenie – sprawdzenie, czy prawidłowo działa, czy nie ma pęknięć na reflektorach.
 • Nadwozie – kontrola stanu szyb, ram oraz progów.
 • Pasy bezpieczeństwa.
 • Obowiązkowe wyposażenie – trójkąt ostrzegawczy, gaśnica.
 • Układ wydechowy – weryfikacja stanu technicznego, pomiar poziomu hałasu.
 • Emisja zanieczyszczeń gazowych lub zadymienia spalin, w przypadku silników mających spalanie wewnętrzne.

Co, jeśli kontrola wykryje usterki w Twoim Volvo?

Kontrola stanu technicznego pojazdu może wykryć trzy rodzaje usterek, do których zaliczają się usterki drobne (czyli takie, które nie mają większego wpływu na bezpieczeństwo i środowisko), usterki istotne (te mogą już mieć wpływ i na bezpieczeństwo i na środowisko) oraz usterki stwarzające zagrożenie (ich występowanie stwarza bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa i środowiska).

Niezależnie od tego, jaki typ usterki zostanie wykryty w Twoim Volvo, zawsze możesz skorzystać z usług oferowanych przez serwis marki Volvo https://autoduet.com.pl/serwis-volvo/. To warsztat samochodowy, w którym wykonasz szereg napraw i wymian. Oferują m.in. naprawę automatycznych skrzyń biegów, wymianę oleju, serwis klimatyzacji, diagnostykę komputerową, mechanikę, elektromechanikę.

Do napraw używają oryginalnych części Volvo lub zamienników, które pochodzą od pewnych producentów. Serwis marki Volvo Autoduet oferuje profesjonalne usługi – przed przystąpieniem do naprawy otrzymasz koszt usługi, poznasz czas realizacji oraz ustalisz potrzebne szczegóły. 

Sprawdź ofertę tego serwisu, gdy wykryjesz usterkę w swoim Volvo bądź chcesz wykonać rutynowy przegląd techniczny. Autoduet gwarantuje skuteczne usługi serwisowe, dzięki którym będziesz mógł bezpiecznie i komfortowo jeździć swoim Volvo.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.