Wiadomości z Bytomia

Jak być szczęśliwym?

  • Dodano: 2018-10-25 11:45

Dla każdego słowo “szczęście” ma inne znaczenie. Jedni mogą twierdzić, że jest to niezależność finansowa, inni, że zdrowie, a kolejni, że podróże po świecie. Niezależnie od tego jak postrzegamy szczęście, każdy chce je posiadać. Czy są jakieś sprawdzone sposoby? Jak być szczęśliwym?

Co daje nam szczęście?

Najpierw powinniśmy sobie odpowiedzieć na proste pytanie - kiedy czujemy, że jesteśmy szczęśliwi? Co musi się wydarzyć, abyśmy stwierdzili, że jesteśmy spełnieni? Gdy już ustalimy wszystkie szczegóły, będziemy mogli określić cel do jakiego postanowimy zmierzać. Cel sam w sobie może wydać się trudny do osiągnięcia, ale gdy podzielimy go na mniejsze etapy, łatwiej będzie go realizować.

Co przeszkadza nam być szczęśliwym?

Czasami nawet jeśli postanowimy podjąć działanie, aby dążyć do swojego szczęścia, coś nas blokuje. To naturalne, że czujemy obawę przed porażkami i wahamy się iść naprzód. Możemy też obawiać się opinii otoczenia, braku czasu, straty pieniędzy czy pracy. Po pierwsze musimy być pewnymi siebie, a po drugie powinniśmy tak zaplanować naszą drogę do szczęścia, aby inne sfery naszego życia nie ucierpiały.

 

Kiedy zacząć?

Zdecydowanie powinniśmy zacząć od razu. Warto wyobrażać sobie osiągnięty cel i zachowywać się tak, jakbyśmy mieli go w zasięgu ręki. To zdecydowanie dodaje odwagi i sprawia, że mamy więcej energii na co dzień. Wiele osób, którym udało się spełnić swoje marzenia twierdzi, że w całym dążeniu do celu, najwięcej radości daje właśnie ta droga. Po osiągnięciu zamierzeń bardzo łatwo wyznaczyć kolejne cele i spełniać następne marzeń.

Szczęście każdego dnia

Możemy spełnić wielkie marzenie o podróży do Japonii lub zdecydować się na kurs skoku ze spadochronem. W poczuciu szczęścia pomaga nam realizowanie wyznaczonych celów, chociaż czasami jest to trudne ze względu na brak środków finansowych. Nie musimy wtedy rezygnować. Pomocny może się okazać dodatkowy zastrzyk gotówki, taki jak szybka pożyczka https://proficredit.pl/. Warto poszukać takiej oferty, która daje nam możliwość spłaty w ratach, dzięki czemu spłata będzie wygodniejsza. Szybka pożyczka to jednak tylko jeden ze sposób. Możemy zaoszczędzić odpowiednią ilość pieniędzy, jednak takie rozwiązanie wymaga czasu. Niezależnie od tego, czy naszym wyborem będzie oszczędzanie czy szybka pożyczka pamiętajmy, że szczęście nie jest stanem permanentnym – to momenty, chwile, które dają nasz poczucie spełnienia i zadowolenia. Aby być szczęśliwym powinniśmy również zadbać o to, by każdego dnia mieć powód do uśmiechu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.