Wiadomości z Bytomia

Ile kosztuje pakiet OC AC w Bytomiu?

  • Dodano: 2018-04-25 07:15, aktualizacja: 2018-04-25 07:31

Rozważasz zakupienie pakietu ubezpieczeniowego zawierającego polisy OC i AC, ale obawiasz się wysokich kosztów? Niepotrzebnie! Przeczytaj artykuł i przekonaj się, ile trzeba zapłacić za pakiet OC AC w Bytomiu.

W pakiecie zawsze taniej

Zaopatrzenie się w OC i AC w ramach jednego pakietu ubezpieczeniowego to bardzo dobry pomysł, szczególnie jeśli chodzi o kwestie finansowe. Dzięki zakupieniu obu polis naraz można oszczędzić setki zł, ponieważ dobieranie osobno obu ubezpieczeń powoduje znacznie wyższe koszty. Często bywa nawet tak, że OC i AC w pakiecie kosztują tyle samo albo tylko nieznacznie więcej niż samo OC czy AC. Różnice są więc wyraźne, dlatego jeśli rozważasz zakup autocasco, dobierz je od razu przy przedłużaniu lub wykupywaniu nowej polisy od odpowiedzialności cywilnej. Na marginesie – pamiętaj, żeby zawsze na czas przedłużać polisę, ponieważ przerwa w ubezpieczeniu OC może naprawdę dużo kosztować.

Cena pakietu OC AC w Bytomiu

Jako mieszkańca Bytomia lub okolic z pewnością interesuje Cię cena pakietu OC AC. Nie da się jednak podać jednej, uniwersalnej kwoty, ponieważ składki ubezpieczeniowe są wyliczane indywidualnie dla każdego kierowcy. To znaczy, że aby sprawdzić koszty zakupu pakietu w Bytomiu, należy ustalić, dla kogo i dla jakiego auta go poszukujemy. Na potrzeby naszej kalkulacji stworzyliśmy profil czterdziestoletniego kierowcy, który jest żonaty, ma jedno dziecko, prowadzi działalność gospodarczą, posiada pełne zniżki z tytułu bezszkodowej jazdy, prawo jazdy uzyskał 15 lat temu, a polisę OC kontynuuje nieprzerwanie od 8 lat. Jeśli chodzi o ubezpieczane auto, w kalkulacji został uwzględniony Volkswagen Golf z 2008 r. z silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 l i przebiegiem 200 tys. km.

Powyższe dane zostały wprowadzone do internetowej porównywarki ubezpieczeń, która na ich podstawie wyliczyła wysokość składki z tytułu pakietu OC AC. Po wykonaniu kalkulacji okazało się, że najtańszy pakiet kosztuje 893 zł, podczas gdy druga w kolejności oferta opiewa na kwotę 1176 zł, a trzecia na 1382 zł. Jak widać, rozbieżności cenowe są naprawdę duże, a zależą przede wszystkim od warunków, na jakich oferowane jest autocasco. Tak więc nawet jeśli znajdziesz najtańsze ubezpieczenie OC na kalkulator-oc-ac.auto.pl, jego cena może zostać znacznie podwyższona, jeśli dobierzesz dodatkowo autocasco.

Na co zwracać uwagę, kupując pakiet OC AC

Poszukując pakietu OC AC, skup się nie tylko na cenie, ale przede wszystkim na warunkach, na jakich oferowane jest autocasco. Powinno ono gwarantować jak najszerszą ochronę ubezpieczeniową w każdej sytuacji, a lista wykluczeń, czyli sytuacji, w których towarzystwo zostawia sobie furtkę do niewypłacenia odszkodowania, powinna być jak najkrótsza. Pamiętaj wobec tego, żeby przed wykupieniem pakietu OC AC kierować się nie tylko ceną, ale również atrakcyjnością autocasco.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.