Wiadomości z Bytomia

Ile kosztuje dobra blachodachówka?

  • Dodano: 2020-03-09 12:30

Inwestycja w nowe pokrycie dachowe to spory wydatek. Wybór dobrego rozwiązania jest niezwykle ważny z punktu widzenia trwałości dachu i estetyki budynku. Nowy dach ma spory wpływ na wartość nieruchomości i jest jednym z ważniejszych elementów optymalizacji energetycznej.

Wartość blachodachówek Gerard

Cena blachodachówki jest istotnym, ale nie jedynym czynnikiem, jaki trzeba wziąć pod uwagę wybierając materiał na nowe pokrycia dachowe. Właściwie wartość dobrej blachodachówki ciężko jest określić, skupiając się jedynie na koszcie samego poszycia. W trakcie porównywania ofert każdy inwestor powinien zastanowić się również, jaki będzie ogólny koszt modernizacji lub budowy nowego dachu. Coraz częściej kluczową rolę gra także estetyka. Trzeba pamiętać, że dobra blachodachówka to nie tylko panele dachowe, liczy się również dostępność oryginalnych obróbek i akcesoriów, które umożliwiają szybkie i perfekcyjne wykończenie pokrycia. Chyba każdy jest też świadomy tego, że łatwy montaż ma duży wpływ na tempo i pracochłonność prac, a co za tym idzie, na całkowitą cenę nowego pokrycia dachowego. Każdy kto kalkuluje koszt takiej inwestycji, oprócz ceny powinien pamiętać o trwałości i bezpieczeństwie. Inwestycja w technologie zaprojektowane pod kątem odporności na porywiste wiatry, grad i zmieniające się warunki atmosferyczne może zapobiec wielu problemom w przyszłości.

Efektowne blachodachówki Gerard

Obecnie inwestorzy szukający pokrycia na dachy skośne, coraz częściej wybierają blachodachówki. Podstawowe zalety dachów z blachy kuszą każdego, kto modernizuje dom lub jest w trakcie procesu budowlanego. Przewaga rozwiązań tego typu nad alternatywnymi polega na tym, że systemowe pokrycia dachowe, w tym blachodachówki Gerard, są idealne do szybkich montaży. Ponadto, są lekkie i wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne oraz odporne na korozję. Co więcej, blachodachówka nowozelandzkiego producenta prezentuje się niezwykle efektownie na tle rozwiązań oferowanych przez konkurencję. Firma osiągnęła unikalny efekt wizualny i estetyczny, stosując formowanie paneli z blachy na wzór pokryć z materiałów naturalnych. Wisienką na torcie jest zastosowanie dodatkowych warstw ochronnych z laminatów i lakierów, w których osadzony jest granulat z naturalnego kamienia. Drobne kamyczki nadają powierzchni charakterystyczną fakturę i unikalną kolorystykę. Panel z tzw. posypką wiernie imituje wygląd pokryć naturalnych, takich jak: gont, ceramika czy beton.

Dobry dach to inwestycja na lata

Wybierając poszycie dachowe, warto brać pod uwagę to, że jest to inwestycja na lata. Dobra blachodachówka i właściwie wykonany montaż to gwarancja wielu dekad bezawaryjnej eksploatacji. Okres gwarancji może powiedzieć sporo o jakości perforacji i blach. W przypadku marki Gerard gwarancja obejmuje okres 60 lat. Co ciekawe, jest to jeden z nielicznych producentów blaszanych pokryć dachowych, który oferuje swoje produkty dłużej, niż wynosi okres gwarancji. Dzięki doświadczeniom zebranym na różnych rynkach, firma dopracowała system montażu pokryć tak, aby opierały się najsilniejszym wiatrom. Blach formowane są w sposób redukujący siłę unoszącą wiatru, a oprócz tego Gerard rekomenduje autorski system montażu, połączenie wkrętami zyskuje dzięki temu większą trwałość, dodatkowo blachy są układane w taki sposób, aby do minimum redukować siłę unoszącą wiatru.

Wartość dobrego pokrycia dachowego to złożona sprawa. Wybierając rozwiązanie dla siebie, warto rozważyć wszystkie kryteria. Rezygnacja z parametrów jakościowych z pewnością będzie przyczyną problemów z utrzymaniem dachu w przyszłości. Warto również pamiętać o tym, że dach to wizytówka domu i powinien po prostu dobrze wyglądać.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.