Wiadomości z Bytomia

Fototapety do salonu, kuchni i sypialni- jakie motywy warto wybrać?

  • Dodano: 2021-09-29 09:30

Ciekawe dekoracje ścian nie wychodzą z mody. Idealnym tego przykładem są fototapety, które pozwalają uzyskać naprawdę niebanalny efekt aranżacyjny w każdym wnętrzu. Dzięki nim całość zyskuje zupełnie nowy wizualny i optyczny charakter. Mogą być one więc zarówno odpowiednim elementem dekoracyjnym, jak i również głównym motywem na ścianach. Możliwości odpowiedniej aranżacji z ich użyciem jest naprawdę wiele. Oto najciekawsze propozycje. 

Fototapeta 3D- jak wygląda?

Fototapety 3D wykorzystują odpowiednią perspektywę wizualną, rysując punkty i barwy w taki sposób, aby widoczny przed nami obraz wydawał się odpowiednio bliższy lub dalszy. W tym przypadku znaczenie ma optyka linearna wykorzystująca zjawisko przestrzenności obrazu. Dzięki temu uzyskujemy niezwykle barwną i charakterystyczną przestrzeń, dodatkowo o wizualnie większej powierzchni w nietuzinkowy sposób. 

Fototapety to coraz częściej wybierany model przez różnych użytkowników ze względu na ciekawy efekt trójwymiarowych przedmiotów na jej płaszczyźnie. Istotnym elementem w tej kompozycji jest jednak odpowiednia zdolność zachowania stosunku obrazu przestrzennego do wypełnienia tła w drugim planie. Dzięki czemu fototapety 3D pozwalają ukazać odpowiednią głębię i perspektywę obrazu jako całości kompozycji. 

Fototapety do sypialni- najmodniejsze wzory

W zależności od wystroju tego wnętrza warto dobrać odpowiednio inny rodzaj fototapety do sypialni. Jeśli dane miejsce urządzone jest w stonowanych barwach, warto postawić na podobne motywy, które pozytywnie wpłyną na spokojny sen. Jeśli wolisz jednak mocniejsze akcenty, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać odpwoiedni wzór.

Fototapety do sypialni to wiele różnych rozwiązań, takich jak między innymi:

  • fototapety z motywami leśnymi,
  • fototapety z motywami kwiatowymi,
  • fototapety przestrzenne i geometryczne,
  • fototapety tropikalne i egzotyczne,
  • fototapety abstrakcyjne,
  • fototapety imitujące naturalne kamienie itd. 

Fototapety krajobrazy to zawsze odpowiedni wybór w tym miejscu, nieważne czy jest to las, łąka czy inne dowolne miejsce. Tego typu widoki z pewnością pozwolą się odpowiednio wyciszyć oraz zrelaksować. 

Fototapety do salonu- efekt wow!

Fototapety do salonu to świetny sposób na uzyskanie niebanalnej aranżacji wnętrza. Krajobrazy, wodospady, leśne widoki czy morskie widoki pozwolą przenieść się myślami do pozytywnych stanów i wspomnień. Jeśli jednak jesteś miłośnikiem miejskiego życia postaw na niebanalne tapety z motywami architektonicznymi. Leśne fototapety do salonu w stonowanych barwach świetnie odnajdą się w skandynawskich wnętrzach. Odpowiednio dopasowane do obecnej aranżacji wnętrza pozwolą uzyskać niezwykle ciekawe rezultaty. 

Fototapety do kuchni- zmywalność i odporność fototapet

Fototapety do kuchni to przede wszystkim wzory owocowe, warzywne oraz geometryczne. Wbrew powszechnym wyobrażeniom pozwalają uzyskać one naprawdę ciekawe aranżacje bez efektu przytłoczenia wnętrza. Konieczne jest jednak zachowanie odpowiedniej koncepcji wnętrza i dopasowanie kolorystyczne wybranych motywów. 

Fototapeta do kuchni powinna być jednak przede wszystkim zmywalna oraz odpowiednio odporna. W tym miejscu jest ona niezwykle często narażona na negatywne działanie wilgoci i pary wodnej oraz konieczności jej częstego czyszczenia. Dlatego też w tego typu pomieszczeniach idealnie sprawdzą się tapety zmywalne. Pozwalają znacznie przedłużyć żywotność fototapety do kuchni z zachowaniem jej dobrego wyglądu. 

Nowoczesne fototapety

Nowoczesne fototapety idealnie sprawdzą się w małych i kameralnych pomieszczeniach, w których zdecydowanie brakuje odpowiedniej dozy przestrzeni- w małej łazience, korytarzu, salonie czy sypialni. W nowoczesnych wnętrzach odpowiednio odnajdą się fototapety 3D z abstrakcyjnymi i geometrycznymi obrazami. Do stylu loft i industrial wato sięgnąć po motywy przestrzenne utrzymane w typowo stonowanych barwach i motywach naturalnych. Świetnie sprawdzą się tutaj budowle oraz wzory ornamentów roślinnych z trójwymiarowym efektem. Fototapety idealnie sprawdzą się jako główny punkt dekoracyjny na wybranej ścianie, pozwalając uzyskać niezwykle ciekawą przestrzeń. Jeśli chciałbyś zyskać niezwykle wyjątkowe i oryginalne wnętrze, jest to idealne rozwiązanie. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.