Wiadomości z Bytomia

Fluiconnecto - marka, która podbija świat instalacji hydraulicznych

  • Dodano: 2019-10-03 10:45

W naszym rodzimym segmencie usług istnieje mało firm, które mogłyby poszczycić się tak dużą wszechstronnością w zakresie projektowania i dystrybucji elementów obwodów hydraulicznych. Co więcej, mało która firma tak szeroko oddziałuje na rynek, działając w wielu różnych, często na pozór odległych od siebie branżach.

Fluiconnecto - słów kilka o historii

Marka ta powstała w 1994 roku, w momencie zakupu przez Manuli Rubber Industries francuskiej firmy Sonatra. W pierwszych latach XXI wieku sieć ta weszła również na rynek Europy Centralnej, budując swoje oddziały min. w Polsce i na Litwie. Co ciekawe, już w 2008 roku pojawił się pierwszy oddział tej marki, który zawitał na kontynencie afrykańskim. 

Specjalizacja i zakres produkcji

Fluiconnecto specjalizuje się w produkcji elementów hydraulicznych, przeznaczonych dla konkretnych branż i zastosowań. Firma ta produkuje złącza hydrauliczne, elastyczne elementy łączeniowe, rury i wiele innych rozwiązań, zoptymalizowanych pod kątem wybranej branży. 

Marka ta jest np. jedną z niewielu w Polsce i w Europie. która realizuje szerokie spektrum zleceń np. dla rolnictwa. W ramach tych usług oferuje ona:

1.    Połączenia elastyczne hydrauliki siłowej, czyli ogół urządzeń służących do łączenia obwodów hydraulicznych o dużym ciśnieniu roboczym (np. przewody i adaptery hydrauliczne, szybkozłącza typu ISO, zawory).

2.    Komponenty układu hydrauliki siłowej - są to zarówno elementy czynne, jak i bierne, których zadaniem jest wygenerowanie odpowiedniego ciśnienia hydraulicznego, bądź odpowiednie jego ukierunkowanie (pompy hydrauliczne, silniki, elektrozawory).

Fluiconnecto - usługi i realizacja zleceń

W ramach swojej działalności na rzecz rolnictwa, Fluiconnecto wykonuje również szereg usług, takich jak np. zakuwanie przewodów hydraulicznych, regeneracja siłowników i pomp itd. Usługi te realizowane są w oparciu o najwyższe standardy technologiczne. Firma posiada stosowne certyfikaty, które są gwarancją jakości realizowanych usług i produkowanych komponentów hydraulicznych. 

Fluiconnecto to również gwarancja starannego wykonania wszystkich elementów hydraulicznych, z uwzględnieniem warunków miejscowych i specyfikacji technicznej (powłoki ochronne, wzmocniona konstrukcja elementów wewnętrznych itd.).

Podsumowanie

Fluiconnecto jest marką dobrze znaną zarówno w Polsce, jak i w całej Europie. W Polsce firma ta ma swoje siedziby w Krakowie i Poznaniu. Usytuowanie ich w głównych aglomeracjach naszego kraju, znacznie upraszcza proces dystrybucji części a także realizację szeregu usług.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.