Wiadomości z Bytomia

Filtry AQUAPHOR - czysta woda i mniej plastiku

  • Dodano: 2020-09-03 12:30

Zastanawiałeś się kiedyś co tak naprawdę znajduje się w wodzie, którą pijesz?

W wodzie rozpuszcza się aż 2500 związków chemicznych. Większość z nich jest toksyczna, a nie wszystkie zanieczyszczenia są oczyszczane zanim trafią do naszego kranu. Picie wody z szkodliwymi substancjami może prowadzić do powstania wielu chorób i ogólnego obniżenia odporności organizmu. Wykorzystując filtry odwróconej osmozy oczyścimy wodę z najdrobniejszych zanieczyszczeń. Dodatkowo mineralizator wzbogaci ją o cenne składniki mineralne.

Aquaphor Morion RO-101S filtr do wody

Filtr do wody Aquaphor Morion RO-101S działa na zasadzie systemie odwróconej osmozy, filtra wstępnego i mineralizatora. Dużym atutem jest zbiornik kumulacyjnemu na wodę z specjalną membraną. Takie rozwiązanie zmniejsza rozmiar filtra oraz pozwala na oczyszczanie wody nawet przy bardzo niskim ciśnieniu. Wydajność urządzenia wynosi 7.8 l/h, a wydajność membrany kształtuje się na poziomie 50 GPD. Pojemnik na wodę posiada pojemność aż 5 litrów.

Komfortowe użytkowanie 

Filtry do wody Aquaphor są niezwykle kompaktowe. Dzięki wbudowanemu zbiornikowi kumulacyjnemu zyskujemy możliwość umieszczenia urządzenia nawet w małej szafce pod zlewem. Aby filtr prawidłowo działał wystarczy tylko odpowiednio połączyć wężyki do kranu w zlewie. Ponadto przemyślana konstrukcja urządzenia pozwala zaoszczędzić wodę - aż 9000 litrów rocznie!

Filtracja wody w filtrze Aquaphor Morion RO-101S 

Woda oczyszczana jest głównie przez membranę osmotyczną. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w filtry wstępne oraz mineralizator. Poszczególne etapy filtrowania wody kształtują się następująco:

  • Filtracja sedymentacyjna - działa na zasadzie filtra wstępnego, który wyłapuje większe zanieczyszczenia o wielkości 5 mikrometrów oraz doskonale usuwa brud. Jego wymiana powinna się odbyć po 3-4 miesiącach użytkowania.

  • Wstępne oczyszczanie wody - na tym etapie z wody usuwane są drobniejsze zanieczyszczenia o wielkości do 3 mikrometrów. Filtr starcza na 3-4 miesiące użytkowania.

  • Membrana osmotyczna - jest to najważniejszy etap filtracji wody, która oparta jest na systemie odwróconej osmozy. Czysta woda przechodzi bezpośrednio do kolejnego etapu, którym jest mineralizacja. Natomiast brudna woda kierowana jest do kanalizacji. Membranę należy wymienić po ok. 18 - 24 miesiącach.

  • Mineralizacja - na tym etapie woda zostaje wzbogacona o związki wapnia i magnezu. Filtr należy wymienić po roku użytkowania.

Jak zamontować filtr Aquaphor Morion RO-101S? 

Montaż filtra Aquaphor Morion RO-101S jest bardzo prosty. Urządzenie możemy zamontować sami lub za pomocą osoby posiadającej podstawową wiedzę hydrauliczną. Czas montażu wynosi ok. 30-90 minut. W zestawie znajdziemy oddzielny kran do wody pitnej. Istnieje również możliwość dokupienia baterii trójdrożnej, dzięki której nie będziemy musieli montować dodatkowego kranu.

Podsumowanie - filtr do wody Aquaphor Morion RO-101S

Filtry Aquaphor Morion RO-101S to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu zyskasz czystą, zmineralizowaną wodę. Głównymi zaletami tego urządzenia jest: wygoda, kompaktowość i skuteczność. Ponadto używając filtrów nie musimy kupować wody w plastikowych butelkach!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.