Wiadomości z Bytomia

Elementy wpływające na cenę implantu zęba

  • Dodano: 2021-06-30 10:15

Utrata zębów nie zawsze jest wynikiem nieodpowiedniego dbania o higienę jamy ustnej. Znacznie częściej spotykane są przypadki, w których osoba straciła zęby w wyniku choroby lub wypadku. Niezależnie od tego, co jest przyczyną braku uzębienia, nie musimy z problemem tym borykać się przez całe życie. Sposobem na ukrycie braków w uzębieniu są implanty. Jest to coraz częściej wybierane rozwiązanie, zastępujące protezy, z którymi wiąże się wiele minusów. Jednak implanty mogą odstraszać swoją ceną. Warto wiedzieć, co się na nią składa, aby nie dać się oszukać przez nieuczciwy gabinet stomatologiczny.

Cena implantu zęba, a materiał, z którego powstał

Gabinety mają nam do zaoferowania różne materiały wykorzystywane w produkcji implantów zębów. Niektóre z nich odznaczają się znacznie większą trwałością od pozostałych, co sprawia jednocześnie, że są to rozwiązania droższe. Implant powinien być rozwiązaniem towarzyszącym nam do końca życia, dlatego stawiając na implant zęba cena nie powinna odgrywać najważniejszej roli. Tym bardziej, że nie będziemy musieli być bardzo ostrożni w wykonywaniu codziennych czynności, posiadając w swojej jamie ustnej implanty.

Cena cyrkonowych implantów na zęba

Cyrkonowe implanty zębowe w ostatnich latach zyskały na ogromnej popularności i coraz częściej zastępują implanty tytanowe. Zdarza się, że na te drugie pacjenci klinik stomatologicznych mają uczulenie. Cyrkon jest materiałem w pełni bezpiecznym dla naszego organizmu. Nie zawiera on w swoim składzie metalu, jest bioobojętny i niewchłanialny. Jeśli stwierdzono u Ciebie uczulenie na tlenek tytanu, wcale nie przekreśla ono Twoje szanse na implant zębowy. Wówczas warto sięgność po implant cyrkonowy, cena którego jest niższa. Inną istotną zaletą implantów cyrkonowych jest ich barwa. W przypadku osób posiadających implant cyrkonowy ciężko dojrzeć różnicę pomiędzy naturalnymi zębami, a implantami - co dla każdego pacjenta jest ogromna korzyścią.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Małpa

    Teraz rozumiem cene niektórych implantów, dobrze, że mama znalazła taki złoty środek w dentalcare w Tychach, nie za drogie ale też jakościowo w miarę ok!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.