Wiadomości z Bytomia

Dostałeś zbyt niskie odszkodowanie? Sprawdź co ubezpieczyciel powinien wziąć pod uwagę

  • Dodano: 2022-07-11 13:45

Wypadki oraz kolizje na polskich drogach są codziennością. Każdej osobie poszkodowanej przysługuje odszkodowanie z OC sprawcy. Ma ono na celu rekompensatę poniesionych szkód. Każda sytuacja rozpatrywana jest indywidualnie. Zdarzają się przypadki kiedy wysokość przyznanego świadczenia pieniężnego jest rażąco niska. Dlaczego? Aby dokładnie odpowiedzieć na to pytanie należy zrozumieć co ubezpieczyciel bierze pod uwagę. Odpowiedź znajdziesz poniżej!

Krok pierwszy – ustalenie czy uszczerbek na zdrowiu jest stały czy długotrwały

Jeśli w wyniku wypadku lub kolizji zniszczeniu uległ tylko i wyłącznie pojazd to sprawa jest znacznie prosta. Gorzej, jeśli osoba poszkodowana odniosła poważne obrażenia. Większość osób uważa, że w takich sytuacjach uzyskanie wysokiego odszkodowania to jedynie formalność ale czy aby na pewno? Przede wszystkim na wysokość świadczenia pieniężnego ma wpływ to, czy uszczerbek na zdrowiu ma charakter długotrwały, czy stały. Stały wiąże się z brakiem możliwości powrotu do stanu zdrowotnego sprzed wypadku. Najczęściej wiąże się z trwałym i nieodwracalnym upośledzeniem jednej z funkcji np. niedowład kończyn dolnych. Mówiąc o długotrwałym mamy na myśli uszczerbek na zdrowiu możliwy do nawrócenia, wymagający długiego okresu rekonwalescencji. Tutaj pojawia się kluczowa informacja – okres ten nie może być krótszy niż sześć miesięcy. To jakie obrażenia w wyniku wypadku lub kolizja odniosła osoba poszkodowana wskazuje lekarz oraz dokumentacja lekarska pełniąca najistotniejszą rolę w dochodzeniu odszkodowania.

Krok drugi, czyli wiek i płeć! Przekonaj się, że to również ma znaczenie dla ubezpieczyciela

Nie wiele osób zdaje sobie sprawę ale towarzystwa ubezpieczeniowe przy ustalaniu kwoty przyznawanego ubezpieczenia biorą pod uwagę również płeć oraz wiek osoby poszkodowanej. Na wyższe odszkodowanie mogą liczyć osoby młode. Zazwyczaj trwałe kalectwo drastycznie zmienia ich życie ograniczając aktywność fizyczną, a w niektórych przypadkach powoduje również brak możliwości podjęcia pracy. Jeżeli powstałe obrażenia wpłynęły na niemożność posiadania dzieci to tutaj przyznane odszkodowanie również powinno być znacznie wyższe. Dochodzi do sytuacji, kiedy jednak przyznane pieniądze nijak mają się do odniesionych szkód. Ubezpieczyciele zapominają, że osoba poszkodowana odnosi również obrażenia na tle psychicznym. Czy warto zgadzać się z decyzją towarzystwa? Nie! Prawo do odwołania się do decyzji pozwala na podjęcie odpowiednich kroków, których rezultatem może być satysfakcjonujące odszkodowanie. Pod adresem https://www.tuodszkodowania.pl/odszkodowania/ doświadczonych adwokatów, dla których pomoc w uzyskiwaniu odszkodowań to chleb powszedni. Nie składaj odwołania na własną rękę. Profesjonaliści z AIF Kancelarii znający niezbędne przepisy wskażą Ci o jaką kwotę możesz się ubiegać i będą Cię godnie reprezentować przed ubezpieczycielem. Zaoszczędzi Ci to sporo czasu i stresu. Nie czekaj i już dziś skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.