Wiadomości z Bytomia

Dlaczego warto zamówić catering dietetyczny?

  • Dodano: 2023-10-31 10:45

Catering dietetyczny to wygodne rozwiązanie dostępne już nie tylko w największych miastach. Firmy dostarczające pyszne dania pod drzwi działają właściwie w całej Polsce. Dlaczego warto korzystać z ich ofert i czy da się w ten sposób schudnąć?

Dieta pudełkowa – Bytom i nie tylko

Ciekawą ofertę cateringu dietetycznego w Bytomiu można znaleźć na stronie internetowej https://eatfitcatering.pl/catering-dietetyczny/bytom/. Firma dostarcza posiłki do ponad 2 tys. miejscowości w Polsce. Na witrynie da się sprawdzić dostępność rozwiązania w swoim mieście. Dlaczego warto skorzystać z takiej opcji?

Catering dietetyczny to usługa, która pozwala zaoszczędzić wiele czasu zarówno na gotowaniu, jak i zakupach. Pomaga wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe i systematyzuje pory spożywania posiłków. Dzięki temu łatwo zadbać o zdrowie układu pokarmowego i całego organizmu.

To idealna opcja dla osób zabieganych, aktywnych fizycznie czy zmagających się z różnego rodzaju nietolerancjami na poszczególne składniki. W EatFit można zamówić takie diety jak m.in.:

    • Light,
    • Active,
    • Sport,
    • Vegan.

Wszystkie dania przygotowywane są przez doświadczonych szefów kuchni, a w ramach usługi da się też skorzystać z pomocy dietetyka. Można więc mieć pewność co do zbilansowania posiłków i odpowiedniej liczby kcal.

Czy na cateringu dietetycznym da się schudnąć?

Dieta pudełkowa to doskonała opcja dla osób, które chcą zmniejszyć masę ciała. Przepisem na utratę wagi jest połączenie deficytu kalorycznego z aktywnością fizyczną. Aby to zrobić, trzeba wiedzieć, ile kilokalorii mają wszystkie spożywane posiłki. W ramach cateringu otrzymuje się każdego dnia dokładnie określoną liczbę kcal.

By prawidłowo oszacować swoje zapotrzebowanie kaloryczne, najlepiej skonsultować się z dietetykiem. Pomoże on w dobraniu zdrowego deficytu i stopniowej utracie wagi bez efektu jojo. Nie trzeba tracić czasu na samodzielne liczenie i ważenie wszystkich składników potraw. W EatFit występują różne kaloryczności, w tym m.in. 1200 kcal, 1800 kcal, 2500 kcal czy 3500 kcal.

Nie wolno spożywać mniej, niż wskazuje na to podstawowe zapotrzebowanie energetyczne. Wylicza się je na podstawie masy ciała, wieku, wzrostu czy poziomu aktywności fizycznej. Jeśli chce się mieszać catering z własnym jedzeniem, można zamówić posiłki o mniejszej liczbie kcal i uzupełnić je własnoręcznie przygotowanymi daniami.

Choroby a catering dietetyczny

W ofercie EatFit dostępne są propozycje dopasowane do różnorodnych potrzeb klientów, w tym także tych zdrowotnych. Można zamówić np. dietę bez laktozy, glutenu i dla cukrzyków. Każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od poleceń lekarza czy własnych preferencji jedzeniowych.

Osoby niespożywające mięsa lub produktów pochodzenia zwierzęcego również mogą liczyć na jadłospisy dla siebie. Warto spróbować diety wegańskiej czy wegetariańskiej dopasowanej kalorycznie do swojego zapotrzebowania energetycznego. To pożywna i smaczna alternatywa dla standardowej kuchni. Catering w Bytomiu oferuje pyszne dania niezależnie od wybranego wariantu.

Justyna DudekJustyna Dudek
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.