Wiadomości z Bytomia

Dlaczego warto stosować pieczątki w swoim biznesie?

  • Dodano: 2019-09-23 12:00

W czasach wystawiania elektronicznych faktur wydawać by się mogło, że tradycyjna pieczątka straciła na znaczeniu. Nic mylnego - wciąż stanowi świetnie uwierzytelnienie firmowych dokumentów, element dekoracyjny oraz narzędzie do budowania wizerunku. Poznaj wszystkie możliwości wykorzystania pieczątki w swoim biznesie.

Element budujący wiarygodność i zaufanie

Wśród najważniejszych zalet pieczątki bez wątpienia należy wymienić jej wartość uwierzytelniającą treść dokumentów. Choć z formalnego punktu widzenia pieczątka nie jest elementem niezbędnym do poprawnego wystawienia faktury, wciąż pozwala zwiększyć poziom zaufania względem podmiotu ją wystawiającego, jak i treści brzmienia samego dokumentu księgowego. Szeroki wybór firmowych pieczątek można znaleźć na stronie https://pieczatki-online.eu/.

Dodatek ułatwiający zarządzanie towarem

Pieczątka znajduje swoje zastosowanie również w magazynie, ułatwiając w ten sposób odróżnienie paczek należących do danej firmy. Wystarczy ostemplować karton, aby mieć pewność co do jego zawartości. W ten sposób łatwo uniknąć pomyłek powstałych podczas procesu pakowania, wydawania i transportu towaru.

Dekoracyjny walor pieczątki. Jak przy jej użyciu można budować wizerunek marki?

Tradycyjne pieczątki świetnie sprawdzają się w przypadku budowania nowej marki – zwłaszcza tej, która ma być związana z produktami ręcznie robionymi, ekologicznymi czy jakości premium. Wówczas przy użyciu drewnianej pieczątki z oryginalnie zaprojektowanym stemplem można ozdobić opakowanie produktu, nadając przesyłce dodatkową wartość i czyniąc z niej produkt ekskluzywny. Dobrze do tego celu sprawdzają się etykietki zwane tagami, wykonane z brązowego papieru, na których można odbić wzór stempla. W ten sposób łatwo podkreślić, że produkt jest ręcznie robiony, a w proces jego tworzenia projektant włożył całe swoje serce. Przy użyciu pieczęci można również budować i utrwalać wizerunek danej marki w świadomości klientów jako tej, której bliskie są wartości zrównoważonego rozwoju czy ekologii. Stemple fantastycznie pasują do produktów takich jak: ręcznie robione mydełka, własnoręcznie dziergane czapki i szaliki, wyjątkowa ceramika czy autorska biżuteria. Warto mieć kilka w zestawie i wykorzystywać je podczas różnych okoliczności. Dobrym pomysłem jest zwłaszcza zaopatrzenie się w stempel z okazjonalnym napisem, na przykład „Wesołych Świąt”, używanym sezonowo do ozdabiania przesyłek przygotowywanych do wysyłki tuż przed świętami.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.