Wiadomości z Bytomia

Dlaczego warto stosować pieczątki w swoim biznesie?

  • Dodano: 2019-09-23 12:00

W czasach wystawiania elektronicznych faktur wydawać by się mogło, że tradycyjna pieczątka straciła na znaczeniu. Nic mylnego - wciąż stanowi świetnie uwierzytelnienie firmowych dokumentów, element dekoracyjny oraz narzędzie do budowania wizerunku. Poznaj wszystkie możliwości wykorzystania pieczątki w swoim biznesie.

Element budujący wiarygodność i zaufanie

Wśród najważniejszych zalet pieczątki bez wątpienia należy wymienić jej wartość uwierzytelniającą treść dokumentów. Choć z formalnego punktu widzenia pieczątka nie jest elementem niezbędnym do poprawnego wystawienia faktury, wciąż pozwala zwiększyć poziom zaufania względem podmiotu ją wystawiającego, jak i treści brzmienia samego dokumentu księgowego. Szeroki wybór firmowych pieczątek można znaleźć na stronie https://pieczatki-online.eu/.

Dodatek ułatwiający zarządzanie towarem

Pieczątka znajduje swoje zastosowanie również w magazynie, ułatwiając w ten sposób odróżnienie paczek należących do danej firmy. Wystarczy ostemplować karton, aby mieć pewność co do jego zawartości. W ten sposób łatwo uniknąć pomyłek powstałych podczas procesu pakowania, wydawania i transportu towaru.

Dekoracyjny walor pieczątki. Jak przy jej użyciu można budować wizerunek marki?

Tradycyjne pieczątki świetnie sprawdzają się w przypadku budowania nowej marki – zwłaszcza tej, która ma być związana z produktami ręcznie robionymi, ekologicznymi czy jakości premium. Wówczas przy użyciu drewnianej pieczątki z oryginalnie zaprojektowanym stemplem można ozdobić opakowanie produktu, nadając przesyłce dodatkową wartość i czyniąc z niej produkt ekskluzywny. Dobrze do tego celu sprawdzają się etykietki zwane tagami, wykonane z brązowego papieru, na których można odbić wzór stempla. W ten sposób łatwo podkreślić, że produkt jest ręcznie robiony, a w proces jego tworzenia projektant włożył całe swoje serce. Przy użyciu pieczęci można również budować i utrwalać wizerunek danej marki w świadomości klientów jako tej, której bliskie są wartości zrównoważonego rozwoju czy ekologii. Stemple fantastycznie pasują do produktów takich jak: ręcznie robione mydełka, własnoręcznie dziergane czapki i szaliki, wyjątkowa ceramika czy autorska biżuteria. Warto mieć kilka w zestawie i wykorzystywać je podczas różnych okoliczności. Dobrym pomysłem jest zwłaszcza zaopatrzenie się w stempel z okazjonalnym napisem, na przykład „Wesołych Świąt”, używanym sezonowo do ozdabiania przesyłek przygotowywanych do wysyłki tuż przed świętami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.