Wiadomości z Bytomia

Czy warto kupować używane meble?

  • Dodano: 2022-01-07 12:00

Kiedy mamy ograniczone środki i na szybko musimy coś kupić nie ma czasu na zastanawianie się. Bierzemy co jest i na co nas stać. Inaczej wygląda sytuacja, gdy możemy sobie pozwolić zarówno na zakup nowych jak i używanych mebli. Wtedy warto wiedzieć co warto kupić nowe, a co używane by uzyskać jak najlepsze rezultaty.

Meble w stylu Vintage

Gdy zależy nam na postarzanych meblach, które dodadzą charakteru do pomieszczenia dobrym pomysłem jest przejrzenie ofert staroci. Zamiast szukać w sklepach nowych rzeczy udających stare znacznie łatwiej jest za grosze kupić meble Vintage dobrej jakości. Jeśli się dobrze zakręcimy może okazać się, że nawet nie będziemy musieli ich kupować. Czasem prawdziwe perełki można odebrać zupełnie za darmo. Jeśli będziemy chcieli sami coś postarzyć mniej będzie nas „bolało” przeszlifowanie mebli kupionych za grosze, niż podniszczanie nowych mebli by dostosować je do stylu Vintage. Zobacz ogłoszenia z rzeczami do oddania za darmo.

Meble drewniane

Meble wykonane z prawdziwego drewna to produkt, który znacznie taniej jest kupić dziś używany niż nowy.  Większość ofert nowych drewnianych mebli jest albo kosmicznie droga, albo nie są one w 100% wykonane z drewna. Wyjątkiem są tutaj, przykładowo, niektóre linie mebli ze sklepu Ikea czy produkty wykonywane przez małych lokalnych producentów. W każdym innym przypadku tańszym i niekoniecznie gorszym rozwiązaniem będzie zakup używanych mebli drewnianych. Jakoś starych mebli drewnianych była na bardzo wysokim poziomie.

Meble kuchenne

Dość często zdarza się, że meble kuchenne pojawiające się w serwisach ogłoszeń są w naprawdę bardzo dobrym stanie. Często wymiany wymaga tylko blat, podczas, gdy fronty szafek i ich korpusy są dalej w prawie idealnym stanie. Dlaczego tak się dzieje? Wiele osób chce coś zmienić w swojej kuchni i często decyduje się na zmianę mebli w pogoni za trendami. W efekcie wystawiają oni stare meble na sprzedaż, często „półdarmo”. Plusem jest też to, że nieraz w ofertach tego typu dostajemy również, niejako, gratis sprzęt AGD będący w zabudowie. Jeśli coś nam się podoba warto skorzystać z takiej okazji!

Meble do sypialni

Ramy łóżek, komody, szafki nocne i szafy, jeśli zostały wykonane z porządnych płyt meblowych mają szansę przetrwać wiele lat. Zakup mebli tego typu ma sens jeśli nie mają one uszkodzeń. Zadrapania nie są problemem. Gorzej jeśli pojawiają się pęknięcia lub jakieś elementy napuchły od wilgoci. Miejsca, które koniecznie należy sprawdzić przed zakupem to prowadnice i dna szuflad, okolice zawiasów, a w przypadku łóżek punkty montażowe ramy. Pęknięcie ramy łóżka w jakimkolwiek miejscu praktycznie ją dyskwalifikuje.

Zakup i transport

W przypadku nowych mebli większość sprzedawców oferuje możliwość bezpłatnej dostawy. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku mebli używanych. Te najczęściej sprzedają osoby prywatne, które nie chcą zajmować się transportem. Czasem wręcz oddają coś za darmo, bo nie chcą tego znosić samemu po schodach. Jak zatem kupować produkty tego typu? Naszym zdaniem najlepiej poszukać ofert w okolicznych miastach. Tak by nie musieć zamawiać drogiego transportu. Jeśli nie znajdziesz czegoś w Bytomiu. Zobacz co zostało wystawione w Zabrzu, w Gliwicach czy w Katowicach.

Jeśli masz jakieś meble na zbyciu wystaw darmowe ogłoszenie na Sprzedwaczu. Sprzedaj je lub wystaw za darmo. Zapraszamy!

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.