Wiadomości z Bytomia

Czy ubezpieczenie turystyczne kupię przez internet?

 • Dodano: 2017-04-21 10:15, aktualizacja: 2018-01-25 12:04

Przed każdym wyjazdem mamy szereg spraw, które musimy zrealizować. Zazwyczaj wszystkie są na wczoraj. Trzeba wykupić bilety, spakować walizkę, zrobić zakupy. W natłoku obowiązków ważne, abyśmy nie zapomnieli o istotnej sprawie, o ubezpieczeniu turystycznym.

Polisa turystyczna powinna być standardem przy każdej podróży, ponieważ zapewnia nam ochronę finansową. Jadąc na wakacje, nie warto oszczędzać na polisie, ponieważ może to nas drogo kosztować. W porównaniu np. z wysokimi kosztami leczenia za granicą, czy z opłatą wezwania helikoptera ratunkowego, cena polisy jest niewielka.

Jednak wśród tak wielu obowiązków zwykle nie mamy czasu na wizytę u agenta ubezpieczeniowego. Na szczęście możesz wykupić polisę turystyczną przez internet. Obecnie nie trzeba chodzić po towarzystwach ubezpieczeniowych, aby wykupić polisę turystyczną. Wystarczy sprawdzić ubezpieczenie podróżne na www.polisaturystyczna.pl, w szybki i wygodny sposób ubezpieczyć nasz wyjazd.

 

Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać?

Często przed wyjazdem wykupujemy kartę EKUZ, może jednak okazać się, że to niewystarczające ubezpieczenie. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie pokryje kosztów transportu poszkodowanego do kraju, transportu medycznego, leczenia w prywatnym ośrodku zdrowia ani leczenia w szerszym zakresie.

Dlatego warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie, tym bardziej że nie zajmie nam to więcej czasu, niż wypicie kawy. Dobra polisa turystyczna powinna składać się z:

 • kosztów leczenia (to obowiązkowy i podstawowy zakres w ubezpieczeniu),
 • ochrony bagażu podróżnego oraz sprzętu sportowego,
 • OC w życiu prywatnym,
 • usług assistance (pomoc w nagłych sytuacjach),
 • ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków,
 • kosztów ratownictwa i poszukiwania.

Jeśli nie wiesz, jakie ubezpieczenie wykupić warto sprawdzić ranking ubezpieczeń turystycznych na www.polisaturystyczna.pl. Ukazuje on aż 11 różnych ofert towarzystw ubezpieczeniowych. Możemy zestawić sumy: kosztów leczenia, usług assistance, NNW, OC w życiu prywatnym lub kosztów ubezpieczenia bagażu.

Obecnie w rankingu na podium znajdują się pakiety AXA Travel,  AXA Assistance Daleko od Domu, Warta Travel Plus. Pierwsza z wymienionych opcji odznacza się wysoką sumą kosztów leczenia, bo aż 225 000 zł, suma ubezpieczenia NNW wynosi natomiast 18 000 zł, OC 225 000 zł. W przypadku uszkodzenia lub zniszczenia bagażu możemy otrzymać aż 900 zł.

Warto również zainteresować się drugą pozycją, ponieważ AXA Daleko od Domu proponuje brak limitu w kosztach leczenia.

 

Jak kupić polisę turystyczną przez internet?

Przez stronę internetową, oprócz porównania ofert, możemy również kupić ubezpieczenie. Wystarczy wpisać dane dotyczące naszego wyjazdu m.in.:

 1. do jakiego kraju wyjeżdżamy,
 2. kiedy rozpoczynamy podróż,
 3. kiedy wracamy,
 4. ile osób będzie podróżować (jedna osoba, rodzina, grupa znajomych),
 5. jakie wybieramy opcje dodatkowe (NNW, OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie bagażu lub sprzętu sportowego),
 6. jaki sport będziemy uprawiać,
 7. czy wyjazd związany jest z pracą.

Po dokładnym wypełnieniu formularzu wystarczy wybrać odpowiednie dla nas ubezpieczenie, gotową polisę otrzymamy na podany przez nas adres e-mail. Teraz więc można cieszyć się upragnionym wyjazdem.

Wykupienie polisy turystycznej przez internet jest szybkie i bezpieczne, dlatego przed każdym wyjazdem warto poświęcić 5 minut na wybór ubezpieczenia i cieszyć się spokojnym wyjazdem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.