Wiadomości z Bytomia

Czy pieczywo chrupkie tuczy? Wyjaśniamy na przykładzie Chrupaka Galicia!

  • Dodano: 2022-06-02 13:45

Pieczywo w diecie redukcyjnej. Wiele ludzi przechodząc na dietę odchudzającą rezygnuje całkowicie z pieczywa. Inni zastępują klasyczne, pszenne pieczywo, pieczywem chrupkim bądź waflami ryżowymi. Czy to dobry pomysł? Czy pieczywo chrupkie tuczy? A może można je jeść bez opamiętania. Już tłumaczymy! Jeśli jesteście ciekawi naszego wyjaśnienia, koniecznie zostańcie z nami do końca. 

Chrupak Galicia – pieczywo chrupkie, które musisz znać

Chrupak to pieczywo, które łączy w sobie tradycję, najlepsze, znane od lat receptury, a także wysokiej jakości składniki i pasję piekarską pracowników. Pieczywo Chrupak jest niesamowicie kruche i smaczne. Swój wyjątkowy, niepowtarzalny smak zawdzięcza ono zastosowaniu do wypieku mąk o wysokiej popiołowości. Chrupak to propozycja dostępna w kilku smakach, m.in. z orkiszem i słonecznikiem oraz z dynią i serem. Jesteśmy pewni, że każdy z Was znajdzie w ofercie marki Galicia smak, który przypadnie Wam do gustu. 

Jakie produkty tuczą i od czego tyjemy?

Nie ma na świecie produktów, które tuczą i nie tuczą. Prawdą jest taka, że tuczy nas nadwyżka kaloryczna. Jeśli spożywamy więcej niż potrzebujemy do życia – prawdopodobnie przytyjemy. Jeżeli jemy mniej niż potrzebujemy – z całą pewnością schudniemy. Coraz częściej odchodzi się od mówienia o produktach, które tuczą, ponieważ wszystko jest dla ludzi, ale w odpowiednich ilościach. Jedząc kawałek pizzy zamiast całej – prawdopodobnie nie przytyjemy, natomiast jedząc 2 kilogramy bananów lub 10 kilogramów truskawek, które uważane są za nietuczące – prawdopodobnie już tak. 

Czy pieczywo chrupkie tuczy?

Nie! Nie tuczy nas samo pieczywo chrupkie, a ilość jaką spożywamy. Jeżeli zjecie sugerowaną przez producenta porcję Chrupaka Galicia, czyli 22,5 grama, dostarczycie sobie około 101 kcal. Tymczasem, aby przytyć jeden kilogram tłuszczu, musicie dostarczyć organizmowi aż 7000 kcal ponadto co potrzebuje. Niestety, wiele ludzi myśląc, że ‘pieczywo chrupkie odchudza’ – je je bez ograniczeń. Wówczas, faktycznie mogą oni zauważyć, że tyją. Jeżeli jednak w rozsądnych ilościach włączycie ten produkt spożywczy do swojej diety, pytanie czy pieczywo chrupkie tuczy, nie powinno zaprzątać Waszej głowy. 

Czy można jeść pieczywo chrupkie na diecie?

Zdecydowanie tak! Jak wspominaliśmy wyżej pieczywo chrupkie Chrupak nie tuczy! Jedna bądź dwie kromki absolutnie nie sprawią, że przytyjecie. Jeśli sugerowaną porcję produktu połączycie, np. z ulubionym twarogiem lub pysznym, pomidorowym hummusem, na pewno nie przytyjecie, a Wasze podniebienia ucieszą się z wyjątkowej kruchości i głębi smaku, którymi wyróżnia się na tle innego pieczywa chrupkiego Chrupak. 
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.