Wiadomości z Bytomia

Czy można wypożyczyć samochód nie posiadając karty kredytowej?

  • Dodano: 2019-06-28 09:00

Wybierając się w podróż służbową, na wakacje czy podróżując samolotem do różnych miast, często pojawia się potrzeba wynajęcia własnego środka transportu. Wypożyczalnie samochodowe bardzo szybko dostosowują się do potrzeb swoich klientów i odpowiadają na wszelkie preferencje.

Dlatego dzisiaj możliwa jest bezproblemowa rezerwacja samochodu poprzez stronę internetową, a także podstawienie pojazdu w umówione miejsce. Co jednak z opłacaniem kosztów usługi? Czy można wynająć samochód nie posiadając karty kredytowej?

Jakie usługi wchodzą w skład kosztu wynajmu?

Płacąc za wypożyczenie samochodu opłacamy tak naprawdę kilka składowych usług. Do ceny wynajmu dodawana jest kaucja, która jest zabezpieczeniem dla wypożyczalni. W razie nieodpowiedniego użytkowania samochodu i powstałych przez to szkód, to właśnie z tej kwoty pobierana będzie opłata.

Większość firm wynajmujących samochody w cenie wypożyczenia oferuje podstawowe ubezpieczenie pojazdu. Jeśli jednak chciałbym uchronić się przed innymi wypadkami, jak na przykład kradzież, wypożyczalnie pozwalają na zakup dodatkowego zabezpieczenia. Dodatkowo wypożyczalnia zapewnia pomoc techniczną w razie awarii. To szczególnie ważne, jeśli chodzi o wynajem długoterminowy - wynajem długoterminowy – dlaczego lepiej wynająć samochód, niż go kupić?

Czy możliwe jest wynajęcie samochodu bez kaucji?

Większość wypożyczalni wymaga zadatku w postaci zwrotnej kaucji. Jest to zabezpieczenie dla firmy, którego może ona użyć tylko w wyjątkowych sytuacjach, opisanych w umowie.

Mogą pojawić się jednak sytuacje, w których dodatkowy koszt opłaty kaucji nie mieści się w naszym budżecie. Na szczęście istnieją firmy, które pozwalają na wynajem konkretnych marek samochodów bez dodatkowego zabezpieczenia majątkowego. Częstą praktyką jest drobne podniesienie kosztów wynajmu, co jednak gwarantuje brak dopłat przy zwrocie samochodu.

Czy można wynająć samochód bez karty kredytowej?

Najczęstszą formą zapłaty za rezerwację samochodu jest użycie karty kredytowej. Kwota należna za wynajem i depozyt/kaucję jest zamrożona na karcie. W zależności od tego, ile wyniesie ostateczna cena za usługę, kwota zostanie pobrana z karty.

Co jednak mają zrobić osoby, które nie posiadają karty kredytowej? Wypożyczalnie, wychodząc naprzeciw potrzeb klienta, pozwalają również na inne formy opłacenia usługi. Możliwe jest zapłacenie za wynajem gotówką na miejscu. Należy pamiętać, że również depozyt musi być umieszczony w gotówce w kasie. Wiele wypożyczalni pozwala również na opłacenie rezerwacji przelewem internetowym. Dzięki temu wszyscy klienci mają dostęp do skorzystania z usługi wynajmu samochodu. Z racji tego, że nie wszystkie wypożyczalnie dopuszczają różne metody płatności, należy znaleźć informacje na ten temat w sieci. Wystarczy wpisać na przykład wypożyczalnia samochodów w Radomiu, aby dowiedzieć się, gdzie w tym mieści zapłacić można gotówką lub przelewem.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.