Wiadomości z Bytomia

Czy inwestowanie w nieruchomości może przynieść zyski?

  • Dodano: 2022-03-21 14:15

Załóżmy posiadamy pewną większą sumę pieniędzy. Widząc to co się obecnie dzieje na świecie już od kilku lat, nie chcemy, aby nasze pieniądze leżały bezczynnie. Wartość pieniądza spada, czyli mamy do czynienia z inflacją. Chcemy się przed tym uchronić, co więcej, nawet zyskać. Zatem czy inwestowanie w nieruchomości może przynieść zyski?

W co można inwestować?

Istnieje wiele sposobów na ulokowanie swoich zgromadzonych środków jako inwestycji. Z zasady inwestycja ma na celu powiększenie włożonego kapitału w skali czasu. Zazwyczaj taka inwestycja zajmuje nieco czasu. Może to być kilka miesięcy czy lat i dopiero potem przynosi jakieś efekty.

W co można inwestować w obecnych czasach? Jakie mamy możliwości? Możemy zainwestować w :

  • akcje
  • obligacje
  • nieruchomości
  • kryptowaluty
  • surowce
  • dzieła sztuki
  • obce waluty
  • giełda papierów wartościowych

Zakup nieruchomości - czy się opłaca?

Jednym z najbardziej znanych sposobów na inwestowanie jest zakup nieruchomości - domu, mieszkania czy działki. Robi tak wiele ludzi zabezpieczając swoje dzieci na przyszłość. Wartość gruntów rośnie wraz z mniejszą dostępnością nowych działek. Inni chcą dowiedzieć się jak sprzedawać mieszkania a następnie wykorzystać tą wiedzę i zarobić.

Jeśli dobrze oszacujemy daną inwestycję to będzie z pewnością przynosiła nam zyski. Możemy kupić mieszkanie na wynajem. Będziemy mieli z tego tytułu zyski z najmu co miesiąc. Jeśli nie zamierzamy w nim mieszkać to świetna opcja, ponieważ mieszkanie nie stoi bezczynnie. Ale mamy też inną opcję na uzyskaniu dochodu na nieruchomościach. Możemy kupić mieszkanie do remontu, w nie najlepszym stanie a następnie podjąć się wyremontowania. Po procesie przywrócenia wartości dla zakupionego mieszkania możemy sprzedać drożej. Tym Bardziej, że z czasem ceny mieszkań stale rosną.

Inne sposoby na inwestowanie

Coraz bardziej popularne i częściej wybierane obecnie są inwestycje w kryptowaluty. Polega właściwie na tym samym co inwestowanie na przykład w surowce. Kryptowaluta to cyfrowa waluta. Najpopularniejszą walutą jest Bitcoin, który w przeciągu kilku lat zyskał bardzo dużo na wartości. Co rusz pojawiają się nowe kryptowaluty.


Dość nowym rozwiązaniem jest inwestowanie w nowe technologie związane z branżą IT. Tutaj trzeba posiadać jednak wiedzę, które rozwiązania rzeczywiście mogą podbić rynek. Ale jeśli wstrzelimy się w nowe rozwiązanie to możemy liczyć na duży zysk.

Czy inwestowanie w nieruchomości może przynieść zyski?

Tak, inwestowanie w nieruchomości jak najbardziej może przynieść zyski. Ważne jest tutaj jednak kilka czynników, od których zależy czy wartość naszej inwestycji wzrośnie. Jeśli mówimy o lokalu, domu czy działce to kluczowa jest korzystna lokalizacja. Korzystna pod względem rozwijającej się infrastruktury. Kluczowe są także miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, które planują przeznaczenie terenu. Jeśli planowane są funkcje mieszkaniowe czy usługowe to taka działka ma szanse na przyniesienie zysku. Ważna jest okolica, w której potencjalni klienci lub najemcy będą chcieli wybrać. Dostęp do usług, dojazd do pracy,szkoły, przyjazne otoczenie. To się liczy w inwestowaniu w nieruchomości.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.