Wiadomości z Bytomia

Chrom - odchudzanie i nie tylko

  • Dodano: 2019-09-11 11:00

Jednym z bardzo cennych składników dla naszego organizmu okazuje się chrom znany doskonale dzięki temu, że zwiększa tempo przemiany materii, a co za tym idzie odchudza. Jak się jednak okazuje, sam fakt hamowania wilczego apetytu to nie ostatnia zaleta tego pierwiastka. Szczegóły dotyczące jego wartościowych właściwości znajdziesz poniżej.

Zaledwie 6 mg

Chromu każdy z nas ma w swoim organizmie dosłowne śladowe ilości, bo nie więcej niż 6 mg. Jest to ważny składnik dla trzustki, ponieważ przyczynia się do pobudzania jej pracy, aktywując ją do działania. Ponadto, chrom odpowiada za przemianę węglowodanów oraz białek. Dzięki temu, że zmniejsza poziom cukru we krwi, ten cenny mikroelement nie dopuszcza do cukrzycy typu 2. By organizm mógł dobrze poradzić sobie z insuliną, potrzebuje stosownej ilości chromu, tak by stężenie glukozy pozostało na odpowiednim poziomie. Dobrze dobrana suplementacja chromem w postaci kapsułek dostępnych m.in. w działającym online sklepie Swanson, daje wyraźne korzyści w zwalczaniu upośledzonej tolerancji glukozy, czyli przydaje się zarówno u cukrzyków, jak i zmagających się z hipoglikemią. W tak poważnych przypadkach nie należy jednak zażywać chromu na własną rękę, a zawsze skonsultować się z lekarzem oraz przestrzegać zasad prawidłowej suplementacji określonym preparatem, trzymając się informacji zawartych na etykiecie od producenta.

Redukcja masy ciała

Dbałość o właściwą normę chromu w organizmie stanowi klucz do pięknej sylwetki, co potwierdzone jest naukowo, ponieważ żaden inny pierwiastek nie przyczynia się do utraty masy ciała aż w takim stopniu. W głównej mierze chodzi o to, że opisywany mikroelement reguluje ilość cukru we krwi, nie dopuszczając do nocnego podjadania czy przegryzania między posiłkami. Po prostu, odczuwamy dużo mniejszy apetyt i co bardzo istotne - pozbywamy się chęci na słodkości, a to widać z czasem na wadze. Zgubić zbędne kilogramy oraz spalić nadmiar tkanki tłuszczowej można zatem w bardzo łatwy sposób, dobierając odpowiedni suplement i trzymając się zaleceń z ulotki. Poza dbałością o szczupłą sylwetkę, chrom może jednak zdziałać dużo więcej, a mianowicie to za jego przyczyną stymulowana jest synteza kwasów tłuszczowych. To właśnie chrom jest też konieczny do transportowania aminokwasów wędrujących do komórek. Gdyby nie opisywany składnik, ciężko byłoby także utrzymać stosowny balans między HDL a LDL, czyli cholesterolem dobrym a złym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.