Wiadomości z Bytomia

Bezpieczna rozrywka od najmłodszych lat. O układankach dla dzieci słów kilka

  • Dodano: 2022-07-11 13:30

Puzzle uważane są przez wielu ekspertów za świetną zabawkę i pomoc edukacyjną dla dziecka. Obecny rynek obfituje w różne rodzaje puzzli – w zależności od wieku i samego poziomu umiejętności dziecka, wyróżnia się kilka rodzajów układanek, które przede wszystkim różnią się między sobą ilością i wielkością elementów. Układanie puzzli ma sporo zalet, które przede wszystkim usprawniają rozwój dziecka – właśnie dlatego cieszą się popularnością praktycznie od samego początku ich wynalezienia.

Na pamięć i dobry rozwój. Zalety płynące z układania puzzli przez dzieci

Podczas zachęcania dziecka do układania puzzli, należy przede wszystkim pamiętać, że na pierwszym miejscu trzeba stawiać zabawę. Przymuszaniem niczego się nie zdziała – można jedynie zniechęcić dziecko do podejmowania się wyzwania, jakim jest ułożenie jakiegoś ciekawego obrazka. Układanki znacznie usprawniają zdolności manualne dziecka: rozwija ono przede wszystkim chwytność palców i większą precyzję wykonywanych ruchów. Wspólne układanie puzzli z dziećmi zawęża więź, jednocześnie kształcąc przy tym jego spostrzegawczość oraz zdolność zapamiętywania. Dopasowując do siebie kolejne elementy, dziecko ćwiczy umiejętność kojarzenia, czerpiąc przy tym ogromną radość i satysfakcję. Jednak przede wszystkim jest to ogromna nauka cierpliwości – nie tylko dla dziecka, ale również dla rodzica. Badania potwierdzają również pozytywny wpływ na mózg dziecka, będący w fazie ciągłego rozwoju – jest ono mniej narażone na choroby neurologiczne. Zaletą puzzli jest ich uniwersalność; istnieje maksimum wzorów i motywów, które można przede wszystkim dobrać do indywidualnych zainteresowań dziecka. Układanki to świetny podarunek dla każdego dziecka, niezależnie od jego wieku. Pierwsze puzzle poleca się już nawet po skończeniu przez dziecko roku!

Prezent dla każdego – nawet najmłodszego! Spersonalizowane układanki

Jeżeli chcesz, aby twoje dziecko otrzymało oryginalny prezent, który nawiązuje do tego, co mu znajome, rozważ zakup fotopuzzli. Istotą tego rodzaju układanek jest fakt, że opierają się one na osobiście wybranym zdjęciu. Wiele sklepów oferuje taką opcję, doskonale zdając sobie sprawę z faktu, że osobiste prezenty przynoszą o wiele więcej radości. Producentem tego typu puzzli jest Puzzle4U, którego ofertę znaleźć można pod linkiem https://puzzle4u.pl/. Puzzlami może być wszystko! Zdjęcie ukochanego zwierzaka, moment z wakacji spędzonych w rodzinnym gronie czy zdjęcie dziecka, jak było jeszcze noworodkiem. Tego typu prezenty stanowią później cudowne pamiątki, do których albo można często wracać, albo umieścić je w ramce i powiesić na jednej ze ścian. Wybór należy tylko i wyłącznie do ciebie. Twoje dziecko zasługuje na awangardowy prezent – puzzle łączą w sobie zarówno użyteczność, jak i miłe zaskoczenie. Spośród wszystkich dostępnych opcji, przedmiot od serca zawsze będzie górował ponad jakikolwiek inny ogólnodostępny podarunek. Miej to na uwadze i zdecyduj się na układankę stworzoną z miłością do chwili!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.