Wiadomości z Bytomia

Autoryzowane salony Volvo

  • Dodano: 2021-04-20 11:30

Na samochodowym rynku wtórnym jest wiele z pozoru ciekawych ogłoszeń, dzięki którym możemy stać się właścicielami samochodu idealnie spełniającego nasze wymagania. Jednak jak to często bywa, to co na pierwszy rzut oka wydaje się być doskonałą ofertą po dokładniejszych oględzinach okazuje się zakłamywać rzeczywistość. Przed oszustami się nie obronimy, ale można zminimalizować ryzyko decydując się na zakup używanego auta u autoryzowanych dealerów.

W jaki sposób bezpiecznie kupić używany samochód?

Podstawowym czynnikiem determinującym zakup auta używanego jest sporo niższa cena względem samochodu prosto z salonu. Jest to zrozumiałe, jednak nie bez powodu dwa egzemplarze identycznego modelu potrafią się różnić ceną kilku tysięcy. Liczenie na mega okazje nie ma większego sensu, najtańsze oferty z portali ogłoszeniowych często wymagają włożenia dużych pieniędzy, aby doprowadzić auto do dobrego stanu. Kupując samochód od indywidualnego sprzedawcy często sprawdza się go w pobliskiej stacji diagnostycznej i jest to dobra praktyka, ale nie dająca żadnej gwarancji.

Jeżeli naprawdę chcesz mieć pewność, że używany samochód nie ma żadnych ukrytych wad, koniecznie udaj się do autoryzowanego dealera marki, która Cię interesuje. Autoryzowane salony samochodowe sprzedają tylko doskonale sprawdzone samochody z jasną historią serwisowania. Przykładem takiej firmy jest Auto-Boss Volvo, w którym sprzedawane są wyselekcjonowane egzemplarze.

Dlaczego autoryzowane salony?

Po części już odpowiedzieliśmy na to pytanie, ale zagłębmy się bardziej w temat. Autoryzowany salon nie może sobie pozwolić na to, żeby auto stało na placu kilka lat i traciło na wartości. Dlatego sprzedają głównie auta powystawowe, poleasingowe oraz takie, które były serwisowane tylko w oficjalnym ASO.

Wielu właścicieli salonów nawet nie rozważa zakupu aut powypadkowych czy pochodzących z zagranicy. Do dalszej sprzedaży wybiera się w głównej mierze pojazdy użytkowane od początku na polskich drogach oraz w dobrym stanie technicznym. Wybierają auto w salonie masz pewność, że zostało sprawdzone przez mechaników, którzy na co dzień zajmują się naprawą aut tej marki. Do klienta trafia auto z wymienionymi płynami i podzespołami, które wymagały wymiany. Otrzymując kluczyki stajesz się właścicielem auta gotowego do jazdy, nie wymagającego żadnego dodatkowego wkładu. Samochody z autoryzowanych salonów są droższe od tych oferowanych przez osoby prywatne, ale jak się weźmie pod uwagę dodatkowe koszty, które nie występują w tym przypadku to bilans wychodzi na plus.

Pozostaje jeszcze kwestia związana z mniejszymi nerwami i zaoszczędzeniem czasu. Szukanie auta i jeżdżenie po Polsce, a potem wracanie z pustymi rękami często pochłania wiele energii i rzeczonego czasu. Prywatni handlarze oraz wiele komisów daje „gwarancję do bramy” i po podpisaniu umowy niewiele można zrobić. W przypadku autoryzowanych serwisów, również zdarzają się nieuczciwi sprzedawcy, ale jest to zazwyczaj dużo mniejszy margines.

Kupując auto w autoryzowanym salonie często możesz liczyć na gwarancję, a dodatkowo możesz ubezpieczyć samochód na miejscu. Nie bez znaczenia jest również fakt finansowania zakupu. Będąc przedsiębiorcą masz opcję wzięcia leasingu na korzystnych warunkach.

Podsumowując, jeżeli jesteś osobą, której zależy na pełnej dokumentacji i przekłada spokój oraz oszczędność czasu nad cenę zakupu to auto z autoryzowanego salonu będzie najsensowniejszym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.