Wiadomości z Bytomia

Apartamenty Hiszpania - wynajmij sobie wakacje

  • Dodano: 2018-02-19 11:15

Wynajem prywatnych pokoi na kilka dni staje się coraz popularniejszy. Nie wyprze on z rynku hoteli, jednak jest ciekawą opcją dla osób, które chcą spędzić wakacje „jak u siebie w domu” na drugim końcu Europy.

Pokój wynajmę na 5 dni

Rezerwacja pokoju w hotelu wciąż jest najczęstszym sposobem, w jaki Polacy wybierają się na wakacje. Dzwonimy w interesujące nas miejsce, zamawiamy pokój, płacimy zaliczkę i możemy jechać. Bardziej „internetowi” decydują się na rezerwację przez sieć. W internecie znajdziemy portale, które oferują noclegi po niższych cenach niż na oficjalnej stronie hotelu.

Jednak na salony zaczyna wchodzić nowa metoda wypoczynku. W internecie coraz częściej ogłaszają się osoby, które oferują wynajęcie swojego prywatnego mieszkania wraz z całością inwentarza. Jak to wygląda? Podobnie jak zarezerwowanie noclegu w hotelu. Różnica jest taka, że nie ma recepcji, nie ma sprzątaczek i szwedzkiego stołu. Wprowadzamy się do czyjegoś mieszkania i korzystamy z jego wszelkich dobrodziejstw.

Skorzystaj za granicą - apartamenty Hiszpania

Do Polski taka moda dopiero wchodzi, jednak w Europie Zachodniej jest to na porządku dziennym. Tam stało się to prężnie działającym biznesem. Istnieją portale internetowe, na których można zamieścić i poszukać ogłoszenia o wynajmie. Już nie tylko prywatni właściciele, ale również przedsiębiorstwa zaczęły kupować apartamenty Hiszpania i oferują wypożyczenie ich na kilka dni.

Czy warto skorzystać z opcji wynajęcia prywatnego mieszkania? Czy jest ono lepsze niż pokój w hotelu? To zależy od tego, czego oczekujemy. Jeżeli cenimy sobie domową, rodzinną atmosferę na wakacjach, to wynajęcie mieszkania jest opcją godną polecenia. Ale gdy wolimy korzystać z dobrodziejstw, jakie daje all inclusive, to apartamenty hiszpańskie nie są dla nas.

Wady i zalety

Przyjrzyjmy się, jakie wady i zalety mają wynajmowane prywatne apartamenty Hiszpania. Z pewnością do plusów należy stan pomieszczeń. Często zdarza się, że hotele, które ogłaszają się jako 3- czy 4-gwiazdkowe, mają pokoje w kiepskim stanie. Sufit wygląda, jakby długo nie był malowany, a prysznic w życiu nie poczuł czyszczenia odkamieniaczem. W prywatnym apartamencie nam to nie grozi. Wynajmujemy dom, w którym ktoś mieszka i ten ktoś najczęściej dba, by żyć w czystym mieszkaniu. Jaka jest największa wada? Osobom ceniącym błogi urlop z pewnością nie będzie odpowiadał fakt, że żaden posiłek nie zostanie podany pod nos. W prywatnych apartamenty Hiszpania płacimy jedynie za miejsce do spania. O wszystkie posiłki musimy zadbać sami.


 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.