Wiadomości z Bytomia

Agent 007, czyli o pracownikach agencji copywriterskiej

  • Dodano: 2020-01-13 15:15

W dzisiejszych czasach nie wystarczy już dysponować dobrej jakości produktami czy oferować usług na wysokim poziomie, żeby pozyskać szeroki krąg klientów. Z uwagi na dużą konkurencję, trzeba również umieć właściwie i skutecznie promować swoją działalność. Niewątpliwie na taką umiejętność składa się wiele czynników, ale atrakcyjna oprawa językowa zazwyczaj okazuje się strzałem w dziesiątkę.

A kto lepiej zajmie się pisaniem przyciągających uwagę odbiorcy treści niż profesjonalny copywriter? Na rynku copywriterskim także obowiązuje prawo konkurencji, a copywriterzy wręcz zabijają się o zlecenia, dlatego przy zamawianiu tekstu, zawsze najlepiej jest kierować się najwyższą jakością.

Jak znaleźć dobrego copywritera?

Szukając copywritera, zasadniczo możemy spotkać się z trzema podstawowymi rodzajami współpracy:
·    z copywriterem freelancerem,
·    poprzez platformę dla copywriterów,
·    przez agencję copywritingu.

Każdy z powyższych wariantów ma pewne wady i zalety, jednak w ogólnym rozrachunku zdecydowanie najkorzystniejsza wydaje się agencja copywriterska. Decydując się na współpracę z agencją, istnieje największe prawdopodobieństwo, że otrzymamy dobry jakościowo content. Oczywiście to generalizujące stwierdzenie i z pewnością w każdej z tych grup znajdą się dobrzy i źli fachowcy, jednak ci agencyjni wzbudzają największe zaufanie. W takim razie co sprawia, że pozostali copywriterzy pozostają w tyle?

Zalety agencji copywritingu

Przede wszystkim agencje copywriterskie z reguły oferują usługi na wysokim poziomie. Nie opłaca się im zatrudniać marnych copywriterów, bo szybko straciliby klientów. Z kolei na platformie najczęściej można natknąć się na początkujących copywriterów, z uwagi na panujące tam niskie stawki. A jak wiadomo, niskie ceny zwykle nie idą w parze z wysoką jakością.

No dobrze, ale dlaczego w takim razie nie wybrać copywritera freelancera? Chociażby dlatego, że pracuje w pojedynkę, a jak to mówią „co dwie głowy, to nie jedna”. W agencji copywritingu pracuje sztab ludzi, z których każdy jest szczególnie obeznany w innej dziedzinie. 

Osoba koordynująca zleceniami, przydzieli Twoje zamówienie najodpowiedniejszemu dla tego zadania copywriterowi. Samemu trudno byłoby znaleźć odpowiedniego freelancera, który specjalizuje się w danej tematyce. Poza tym współpracując z agencją możesz liczyć na szybszy termin, szczególnie jeśli masz duże zlecenie.

Tak więc w agencjach copywriterskich są zatrudniani wyspecjalizowani agenci, którzy doskonale władają poprawną polszczyzną, cyzelują chwytliwe frazy z precyzją snajpera (celują z pozycji SEO), a spod ich pióra nie wymknie się żaden błąd... językowy błąd.

Zatem zgłoś się do profesjonalistów z najwyższej półki i zamów tekst, który wstrząśnie Twoim odbiorcą, bez zbędnego zamieszania w wyborze copywritera.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.