Wiadomości z Bytomia

ZUS organizuje cykl webinarów

  • Dodano: 2020-09-09 11:15

Chcesz założyć działalność gospodarczą? Nie wiesz jak obsługiwać profil PUE? A może chcesz dowiedzieć się jakie są prawa i obowiązku przedsiębiorcy? Urząd Miejski w Bytomiu oraz ZUS Oddział w Zabrzu zapraszają na bezpłatne webinaria, w ramach których przybliżone zostaną tematy ważne nie tylko dla przedsiębiorców.

Zaplanowane webinaria są bezpłatne i mogą w nich wziąć udział osoby chcące rozpocząć działalność, przedsiębiorcy, a jedno z nich będzie dedykowane osobom głuchym i niedosłyszącym. Podczas spotkań on-line Specjaliści z ZUS wyjaśnią czym jest profil PUE, jak go założyć i jakie sprawy możemy załatwić  przy jego pomocy nie wychodząc z domu.  

Wyjątkową okazję będą miały także osoby z wadami słuchu, niedosłyszące i głuche. Będą mogły odbyć konsultacje on-line, które w języku migowym poprowadzi certyfikowany tłumacz Polskiego Języka Migowego, pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Trzecie spotkanie skierowane jest do osób stawiających pierwsze kroki we własnym biznesie. Dowiedzą się jakie między innymi mają prawa i obowiązki, jakie są zasady opłacania składek oraz nabywania uprawnień do świadczeń z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej.

Na każde spotkanie należy się wcześniej zarejestrować klikając w podany niżej link. W dniu spotkania zostanie przesłany do osób zarejestrowanych link, który umożliwi uczestnictwo w spotkaniu.

Kalendarz webinarów:


16 września 2020 roku, godzina 10:00 - temat: Jak Założyć Profil PUE (Platforma Usług Elektronicznych) Natalia Tajner-Koj – ekspert ZUS - link do rejestracji: https://profil-pue.konfeo.com

30 września 2020 roku, godzina 10:00  - temat: Ekspert ZUS Radzi - konsultacje dla osób głuchych i niedosłyszących - Monika Jarysz – ekspert ZUS - link do rejestracji: https://konsultacje-dla-gluchych.konfeo.com

7 października 2020 roku, godzina 10:00  - temat: Chcesz rozpocząć działalność gospodarczą dowiedz się jakie masz prawa i obowiązki - Małgorzata Walaszczyk, Magdalena Ładak - ekspert ZUS - link do rejestracji: https://dzialalnosc-gospodarcza.konfeo.com

Rejestracja już trwa. Zapraszamy do udziału. Uwaga: Organizator zastrzega możliwość zmiany terminów webinarów lub ich odwołania z przyczyn niezależnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.