Wiadomości z Bytomia

Zobacz jak prezentuje się nowe lodowisko. Trwają ostatnie prace budowlane

  • Dodano: 2021-05-06 07:00, aktualizacja: 2021-05-05 21:09

Trwają ostatnie prace wykończeniowe w nowej hali lodowiska przy ul. Pułaskiego 71.

Na trybunach zamontowane są już krzesełka, pojawiły się bandy, jak również odbyło się próbne mrożenie tafli lodowiska. Z kolei na zewnątrz trwają jeszcze prace brukarskie i porządkowe, ale widoczna jest już elewacja z wizerunkiem hokeisty, jak również napis odwołujący się do nazwy lodowiska "im. Braci Nikodemowiczów", czyli Emila i Tadeusza Nikodemowiczów, którzy stworzyli potęgę hokejowej Polonii Bytom.

Przypomnijmy, że ostatnio na lodowisku trwały intensywne prace związane z montażem band, szafek w szatniach dla zawodników oraz żelbetowych stopni zewnętrznych schodów. Ponadto trwały roboty malarskie i wykończeniowe w sali gimnastycznej, jak również zamontowano inteligentny system oświetlenia, który umożliwia sterowanie światłami podczas imprez hokejowych w hali i tablicę wyników.

Budowa nowej hali lodowiska przy ul. Pułaskiego 71 to jedna z najważniejszych w ostatnich latach inwestycji sportowych realizowanych w Bytomiu, na której skorzystają wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Nowoczesny obiekt będzie kosztował około 42 mln zł, z czego aż 15 mln to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, jakie pozyskało nasze miasto, a oddany do użytku zostanie już w tym roku.

Główna konstrukcja nośna hali wykonana będzie w technologii żelbetowej monolitycznej, natomiast konstrukcja dachu wsparta na drewnianych dźwigarach. Warto podkreślić, że budynek administracyjny zostanie wkomponowany w nowy obiekt i będzie stanowić z nim jedną całość, a ponadto w hali powstanie zaplecze szatniowe dla drużyn gospodarzy i gości. Nowa hala lodowiska pomieści ponad 1400 widzów.

Hala przy Pułaskiego będzie spełniała także wymogi bezpieczeństwa

Oprócz monitoringu i pomieszczeń dla służb odpowiedzialnych za utrzymanie bezpieczeństwa w hali, zaplanowano również lokale dla policji i straży pożarnej w bezpośrednim sąsiedztwie koordynatora ds. bezpieczeństwa. Przed budynkiem lodowiska powstanie około 120 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz autokarów, nowe dojazdy, układ dróg wewnętrznych wokół hali oraz plac manewrowy pełniący funkcję drogi pożarowej.

Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również