Wiadomości z Bytomia

Znamy nazwisko piątej kandydatki na prezydenta Bytomia

  • Dodano: 2024-02-28 09:15

Lewica przedstawiła swojego kandydata na prezydenta miasta Bytom – to młoda działaczka Anna Niezgodzka. Podczas inauguracji kampanii wyborczej, podzieliła się swoimi pomysłami na zmiany w mieście.

Bytom dla młodych

Pojawił się kolejny, 5 już kandydat na prezydenta Bytomia. Anna Niezgodzka, bytomianka od urodzenia, wystartuje z ramienia Lewicy. Oficjalnie start w wyborach potwierdziła 27 lutego, podczas konferencji prasowej w Hotelu „Przy Skarpie”. Kandydatka posiada poparcie przewodniczącego miejskich struktur Lewicy, Edwarda Dombrowskiego oraz bytomskiego samorządowca, który pełnił rolę przewodniczącego Rady Miejskiej, Jana Kazimierza Czubaka.

- Naszemu miastu potrzebne jest nowe otwarcie, inne spojrzenie na zarządzanie miastem. [..] Chcemy, aby kolokwialnie mówiąc, ludziom lepiej się tu żyło. Żeby to było przyjazne miasto – mówiła kandydatka podczas konferencji prasowej. 

Miejska Lewica zadeklarowała, że nie dojdzie do koalicji z miejskimi strukturami Prawa i Sprawiedliwości. Deklaracja wyborcza bytomskiej Lewicy składa się z 4 filarów: 

  • Bytom przyjazny mieszkańcom – zakłada m.in. budowę centrum przesiadkowego przy dworcu kolejowym, uporządkowanie infrastruktury rowerowej, budowę mieszkań na wynajem, remonty mieszkań komunalnych, stworzenie nowego żłobka miejskiego.
  • Bytomska polityka klimatyczna – posadzenie 770 drzew na 770-lecie miasta, stworzenie małych parków sąsiedzkich.
  • Kultura w Bytomiu - granty na inicjatywy kulturalne, rozbudowa oferty Biblioteki Miejskiej.
  • Bytomskie społeczeństwo obywatelskie – Lewica chce utworzenia rad dzielnic i powołania miejskich pełnomocników ds. młodzieży i seniorów.

Przypominamy, że w wyborach na prezydenta Bytomia startują również Ewa Surwiec, Mariusz Wołosz, Maciej Bartków i Artur Kamiński.

Sylwetka Anny Niezgodzkiej

Anna Zofia Niezgodzka urodziła się i wychowała w Bytomiu. Ma 35 lat. Na kilka lat opuściła miasto, jednak powróciła do niego, czując, że Bytom jest jej miejscem na ziemi. Działa w Inicjatywnie Ulicy Mickiewicza i aktywnie uczestniczy w życiu miasta. Startowała w wyborach parlamentarnych w 2023 roku, nie uzyskując mandatu poselskiego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również