Wiadomości z Bytomia

Zmiany w organizacji ruchu związane ze Świętem Bytomia

  • Dodano: 2023-06-22 07:00, aktualizacja: 2023-06-21 17:44

Przed nami największe wydarzenie kulturalne w mieście - Święto Bytomia. Organizacja dużej imprezy plenerowej na pl. Sobieskiego wymaga wprowadzenia zmian w organizacji ruchu na kilka dni przed wydarzeniem. Od 21 czerwca zostanie wyłączona możliwość parkowania na pl. Sobieskiego, od 23 czerwca - zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się i postoju na fragmentach ul. Piłsudskiego, Żołnierza Polskiego i Podgórnej a w nocy z piątku na sobotę zamknięte dla ruchu samochodowego zostaną odcinki tych ulic w sąsiedztwie pl. Sobieskiego. Zmiany w organizacji ruchu potrwają do niedzieli.

W nocy ze środy na czwartek wyłączony z ruchu zostanie pl. Jana III Sobieskiego. Zamknięty zostanie parking od strony ul. Piłsudskiego oraz dojazd na plac od strony ul. Żołnierza Polskiego. Od piątku 23 czerwca zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się i postoju na fragmentach ul. Piłsudskiego, Żołnierza Polskiego i Podgórnej.

UM Bytom prosi kierowców o przeparkowanie samochodów z miejsc objętych czasowym zakazem zatrzymywania się i postoju - w przeciwnym razie samochody zostaną odholowane na koszt ich właścicieli.

W nocy z piątku na sobotę (23 na 24 czerwca) zamknięta dla zostanie ul. Piłsudskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Korfantego do ul. Żołnierza Polskiego. Wyłączone z ruchu będą także ulice przyległe (ul. Podgórna na odcinku od ul. Piłsudskiego do pl. Grunwaldzkiego oraz ul. Żołnierza Polskiego na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Smolenia).

Zaplanowane objazdy

Kierowcy, którzy będą przejeżdżać przez centrum miasta, będą mogli skorzystać z objazdu ulicami: Korfantego - Smolenia - Chrobrego. Aby ułatwić kierowcom korzystanie z objazdu, na odcinku ul. Korfantego od ul. Piłsudskiego do ul. Sokoła oraz na odcinku ul. Smolenia od ul. Korfantego do ul. Żołnierza Polskiego zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Tymczasowo zmienią się miejsca postoju taksówek, które wyznaczone zostaną na pl. Grunwaldzkim oraz na jednokierunkowym odcinku ul. Korfantego.

Przystanek autobusowy w nowej lokalizacji

W związku z wprowadzonym zamknięciem dla ruchu samochodowego fragmentu ul. Piłsudskiego, zmianie ulegną trasy komunikacji publicznej. Wszystkie autobusy, które obsługiwały przystanek na pl. Sobieskiego pojadą objazdem i zatrzymywać się będą na tymczasowym przystanku przy ul. Smolenia, między ul. Żołnierza Polskiego a ul. Chrobrego.

Zmiany tylko na czas Święta Bytomia

Ruch na ul. Piłsudskiego oraz na pozostałych ulicach zostanie przywrócony w niedzielę, 25 czerwca wcześnie rano. Prosimy o zachowanie ostrożności i o stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu.

Biblioteka zamknięta na czas przygotowań do Święta Bytomia

W związku z przygotowaniami do Święta Bytomia, w dniach 22 - 25 czerwca (czwartek - niedziela) gmach główny Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie nieczynny. Od 22 do 25 czerwca czytelnicy nie będą mogli skorzystać także z książkomatu znajdującego się przy wejściu do biblioteki.

zmiana organizacji ruchu święto bytomia

Komentarze (1)    dodaj »

  • gizd

    Bytom to miasto tragiczne i tak zarządzane rozwalili system dróg bo trzeba robić remonty bez głowy planu i koncepcji z 15miesięcy zrobi się 32 lub lepiej bo wszędzie coś wyskakuje, po 15:00 przejazd przez Bytom to mordęga ciągłe stanie w korkach, o parkowaniu nie wspominam jak ktoś jest chorym lub odwiedzającym Bytomskie szpitale Wszystkie cztery, niech przyjedzie taksówką lub komunikacją miejską bo to jedyne miasto w Polsce bez parkingów pod placówkami medycznymi choć odłogiem leżą miejsca do ich stworzenia ot plac po Tesco przy parku Kachla, ruderu na Składowej

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również