Wiadomości z Bytomia

Zmiany w organizacji ruchu w okresie "Wszystkich Świętych"

  • Dodano: 2020-10-30 12:30

Za kilka dni, 1 listopada będziemy obchodzić dzień „Wszystkich Świętych”, co będzie wiązało się ze wzmożonym ruchem na drogach, zwłaszcza przy cmentarzach. Aby usprawnić dojazd do bytomskich nekropolii od 31 października do 1 listopada nastąpią zmiany w organizacji ruchu przy głównych cmentarzach w mieście.

W sobotę /31 października/ i niedzielę /1 listopada/ wielu mieszkańców naszego miasta, ale również osoby przyjeżdżające do Bytomia z innych miast czy regionów, będą odwiedzać groby swoich bliskich. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami, jakie zostaną wprowadzone w ruchu drogowym przy cmentarzach znajdujących się przy ulicy: Powstańców Śląskich, 9-Maja, Staffa oraz Kraszewskiego.

Zmiany w organizacji ruchu:


Z ruchu kołowego wyłączony zostanie odcinek ul. Powstańców Śląskich od ul. Czarnieckiego do ul. Piekarskiej (z dopuszczeniem ruchu pojazdów komunikacji publicznej) oraz odcinek ul. Piekarskiej od ul. Żeromskiego do ul. Prusa.

Z kolei ruch jednokierunkowy wprowadzony zostanie na:

  • ul. Piekarskiej od ul. Powstańców Śląskich i jego kontynuacja przez ul. Kwiatową do ul. Mickiewicza,
  • ul. Szafranka od ul. Staffa do ul. Alojzjanów,
  • ul. Kraszewskiego od al. Legionów do ul. Fałata,
  • ul. 9-go Maja od ul. Partyzantów do ul. Obrońców Westerplatte,
  • ul. Grottgera od ul. Czarnieckiego do ul. Piekarskiej,
  • ul. Orląt Lwowskich od ul. Piekarskiej do ul. Czarnieckiego,

Wprowadzenie ruchu dwukierunkowego zaplanowano na:

  • ul. Rudzkiego od ul. Grottgera do ul. Powstańców Śląskich (z brakiem możliwości przejazdu na ul. Powstańców Śląskich),
  • ul. Chełmońskiego od ul. Grottgera do ul. Powstańców Śląskich (z brakiem możliwości przejazdu na ul. Powstańców Śląskich).

Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu.


Ponadto informujemy o planowanych zmianach w organizacji komunikacji publicznej. Tymczasowa organizacja komunikacji publicznej zostanie wprowadzona w rejonie cmentarza przy ulicy Andersa w Miechowicach. Autobusy linii nr: 135, 169 oraz 176 skierowane zostaną objazdem w obu kierunkach ulicami: Frenzla, plac Szpitalny, Stolarzowicka, bez obsługi przystanku: „Miechowice Plac Słoneczny” natomiast z obsługą przystanków: „Miechowice Plac Zamkowy” i „Miechowice Plac Szpitalny”.


Ulica Powstańców Śląskich na odcinku od ul. Czarnieckiego do ul. Piekarskiej zostaje wyłączona z ruchu kołowego za wyjątkiem pojazdów komunikacji zbiorowej w związku z tym autobusy linii nr 608 i 708 będą kursować zgodnie z rozkładem jazdy.

Zobacz zmiany organizacji ruchu na mapie  - https://sitplan.um.bytom.pl:8181/gpt4/?permalink=9305243
Zobacz zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy zlokalizowanych przy ulicach Powstańców Śląskich, Piekarskiej, Kraszewskiego, Staffa w dniach 31 października – 1 listopada – Mapa nr 1
Zobacz zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarza zlokalizowanego przy ulicy 9-go Maja w dniach 31 października – 1 listopada – Mapa nr 2

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również