Wiadomości z Bytomia

Zlot Pojazdów Militarnych "Śląskie Manewry" już wkrótce

  • Dodano: 2019-05-16 13:00

Fani militariów zacierają już ręce na zbliżający się wielkimi krokami Zlot Pojazdów Militarnych „Śląskie Manewry”, którego 15. edycję zaplanowano od 31 maja do 2 czerwca w nowej lokalizacji. 

Śląskie Manewry to jedyna okazja w roku, kiedy można przyjrzeć się z bliska wojskowym pojazdom

Podobnie jak w ubiegłych latach impreza potrwa trzy dni i będzie świetną okazją nie tylko do podziwiania militariów kolekcjonerów z całej Polski, ale też  do zajrzenia na zlotowy jarmark czy skosztowania wojskowej grochówki.

Obozowisko zainstaluje się na terenach po byłej KWK Szombierki przy Szybie Krystyna 

Wydarzenie otworzy w piątek (31 maja) o 16.00 militarny jarmark. Następnego dnia pojazdy wezmą udział w prezentacji konkursowej, a zwiedzający będą mieli możliwość przejażdżki sprzętem wojskowym oraz przyjrzeć się współczesnemu uzbrojeniu jednostek Wojska Polskiego. 

Ponieważ tegoroczna impreza zbiega się w czasie z Międzynarodowym Dniem Dziecka, organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji w specjalnej Stefie dla Dzieci. Nie zabraknie zabaw, konkursów z nagrodami oraz koncertów na zlotowej scenie. 

Więcej informacji na FB.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Czester

    Zna ktoś miejsce do rozbicia namiotu i przenocowania z soboty na niedziele w okolicy manewrów? 2osoby dorosłe i 2 -je dzieci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.