Wiadomości z Bytomia

Złodziej sprzętu elektronicznego z Bytomia złapany na gorącym uczynku! Co mu grozi?

  • Dodano: 2023-08-09 09:30

Kryminalni z bytomskiej komendy zatrzymali 25-letniego złodzieja. Mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku tuż po tym, jak w jednym ze sklepów ukradł sprzęt elektroniczny. Wartość strat to ponad 700 zł. Mieszkaniec Bytomia usłyszał już zarzut. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Bytomski recydywista na celowniku policji:

W poniedziałek policjanci Wydziału Kryminalnego bytomskiej komendy wykonywali czynności służbowe w dzielnicy Stroszek. W pewnym momencie mundurowi zwrócili uwagę na młodego mężczyznę z plecakiem, który na ich widok gwałtownie zmienił kierunek marszu i szybkim krokiem zaczął się oddalać w przeciwną stronę. Policjanci ruszyli za 25-latkiem i podjęli wobec niego czynności legitymowania. Mundurowych zainteresował też wypchany plecak, który mężczyzna miał ze sobą. Jak się okazało, znajdował się w nim sprzęt elektroniczny, który przed kilkoma minutami bytomianin ukradł z pobliskiego sklepu. Policjanci z zatrzymanym mężczyzną udali się do placówki handlowej, gdzie kierownik sklepu potwierdził kradzież, a odzyskany sprzęt elektroniczny został zwrócony.

Wartość strat oszacowano na ponad 700 zł

Jak się okazało to nie pierwsze takie „zakupy” 25-latka. Śledczy ustalili, że mężczyzna na swoim koncie ma już kradzieże, a także inne przestępstwa. Mieszkaniec Bytomia został zatrzymany i trafił na piąty komisariat, gdzie wczoraj usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również