Wiadomości z Bytomia

Żłobek w Bytomiu powraca do normalności. Z opieki żłobka skorzystało dzisiaj 46 maluchów

  • Dodano: 2020-07-07 11:30

Zgodnie z nowymi wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego grupy żłobkowe mogą już liczyć więcej dzieci. Po zniesieniu limitów z możliwości przyprowadzenia pociech do placówki korzystają wszyscy rodzice.

Dziś (7 lipca) z opieki żłobka skorzystało 46 maluchów

Nadal funkcjonujemy w reżimie sanitarnym z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Złagodziliśmy nieco zasady, umożliwiając wejście do szatni maksymalnie dwóm rodzicom. Oczywiście nadal obowiązuje mierzenie temperatury i dezynfekcja rąk - mówi Lucyna Lenik, dyrektorka Żłobka Miejskiego nr 1.

W bytomskim żłobku udało się uniknąć sytuacji, w której trzeba było drastycznie ograniczyć liczbę chętnych dzieci. Nasza kadra, mimo trudnej sytuacji od początku była chętna do pracy. Cieszymy się, że powoli wraca do nas normalność - mówi dyrektorka.

Obecnie w jednej sali żłobkowej mogą przebywać jednocześnie trzy ośmioosobowe grupy. Zmniejszono również limit minimalnej przestrzeni przypadającej na każdego dziecko w żłobku do 2,5 m kw. na każde dziecko i opiekuna.

Nadal udaje nam się tak zorganizować pracę, by opiekunowie ze względów bezpieczeństwa nie wymieniali się między grupami - mówi Lucyna Lenik.

Ponadto sale nadal wietrzone są co godzinę, a sprzęty dezynfekowane. Niedawno bytomski żłobek pomyślne przeszedł kontrolę sanepidu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również