Wiadomości z Bytomia

Żłobek w Bytomiu powraca do normalności. Z opieki żłobka skorzystało dzisiaj 46 maluchów

  • Dodano: 2020-07-07 11:30

Zgodnie z nowymi wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego grupy żłobkowe mogą już liczyć więcej dzieci. Po zniesieniu limitów z możliwości przyprowadzenia pociech do placówki korzystają wszyscy rodzice.

Dziś (7 lipca) z opieki żłobka skorzystało 46 maluchów

Nadal funkcjonujemy w reżimie sanitarnym z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Złagodziliśmy nieco zasady, umożliwiając wejście do szatni maksymalnie dwóm rodzicom. Oczywiście nadal obowiązuje mierzenie temperatury i dezynfekcja rąk - mówi Lucyna Lenik, dyrektorka Żłobka Miejskiego nr 1.

W bytomskim żłobku udało się uniknąć sytuacji, w której trzeba było drastycznie ograniczyć liczbę chętnych dzieci. Nasza kadra, mimo trudnej sytuacji od początku była chętna do pracy. Cieszymy się, że powoli wraca do nas normalność - mówi dyrektorka.

Obecnie w jednej sali żłobkowej mogą przebywać jednocześnie trzy ośmioosobowe grupy. Zmniejszono również limit minimalnej przestrzeni przypadającej na każdego dziecko w żłobku do 2,5 m kw. na każde dziecko i opiekuna.

Nadal udaje nam się tak zorganizować pracę, by opiekunowie ze względów bezpieczeństwa nie wymieniali się między grupami - mówi Lucyna Lenik.

Ponadto sale nadal wietrzone są co godzinę, a sprzęty dezynfekowane. Niedawno bytomski żłobek pomyślne przeszedł kontrolę sanepidu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.