Wiadomości z Bytomia

Zgłoś Anioła do nagrody. Gala Bytomskiego Anioła Wolontariatiu już 12 grudnia

  • Dodano: 2022-11-24 06:30, aktualizacja: 2022-11-23 18:57

Do 2 grudnia można zgłaszać kandydatury do nagrody Bytomskiego Anioła Wolontariatu 2022. Organizatorami konkursu jest Komitet Organizacyjny Gali Anioła Wolontariatu przy wsparciu Biura Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Nagroda „Bytomski Anioł Wolontariatu” ma na celu wyłonienie najbardziej aktywnych osób lub grup, które działają nieodpłatnie na rzecz mieszkańców Bytomia.

Do nagrody mogą być nominowane pojedyncze osoby lub grupy osób, które wykonywały swoje działania na zasadzie wolontariatu w dowolnym obszarze życia społecznego.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać:

  • organizacje pozarządowe;
  • instytucje publiczne i samorządowe;
  • przedsiębiorstwa;
  • osoby indywidualne korzystające z pomocy wolontariuszy z potwierdzeniem faktu działalności wolontariusza przez organizację lub instytucję, która może o tym zaświadczyć.

2 grudnia mija termin zgłoszeń do Bytomskiego Anioła Wolontariatu 2022

Kandydatów do konkursu można zgłaszać listownie, osobiście lub pocztą elektroniczną. Listownie i osobiście (decyduje data wpływu do Instytucji 02.12.2022) na adres: Dom Polski UL przy ul. Korfantego 38, 41-902 Bytom lub Biuro Organizacji Pozarządowych przy pl. Jana III Sobieskiego 3 z dopiskiem „Bytomski Anioł Wolontariatu 2022” do 2 grudnia 2022 roku do godziny 14.00.

Zgłoszenia elektroniczne (w formie skanu) należy przesyłać na adres e-mail bytom@zhp.pl lub pozarzadowe@um.bytom.pl z tematem  "Bytomski Anioł Wolontariatu 2022” do 02.12.2022, godzina 23.59.

Anielskie Skrzydła dla wspierających Ukrainę

W tym roku organizatorzy chcą też uhonorować osoby angażujące się w bezinteresowną i długofalową pomoc dla Ukrainy i jej mieszkańców, które dostrzegły w tej kryzysowej sytuacji swoje pole służby i w nim się zrealizowały, dając kawałek siebie innym. Dlatego dodatkowo ustanowiono nagrodę „Anielskie Skrzydła”.

Wyróżnienie „Anielskie Skrzydła” ma na celu wyłonienie najbardziej aktywnych osób lub grup, które od czasu wybuchu konfliktu zbrojnego w Ukrainie działały i wspierały wolontariacko potrzebujących, którzy ucierpieli w wyniku tej wojny.

Wyróżnienie w postaci Anielskiego Skrzydła ma charakter honorowy i będzie wręczone osobom, które wyróżniły się na tle innych i były przykładem pomocnej dłoni w bytomskim środowisku.

 Ceremonia wręczenia statuetki Anioła odbędzie się 12 grudnia o 18.00 w Beceku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również