Wiadomości z Bytomia

Zetnij włosy na perukę - akcja Szkoły Podstawowej nr 2

  • Dodano: 2020-06-03 07:15, aktualizacja: 2020-06-03 07:35

Masz długie, zadbane włosy i planujesz zmianę fryzury? Weź udział w akcji Zetnij włosy na peruki dla chorych dzieci organizowanej w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 2. Zbiórka włosów prowadzona jest w każdy czerwcowy poniedziałek i środę od 8.00 do 15.00.

Pomysł, by zorganizować taką akcję w Bytomiu zakiełkował pięć lat temu

Wyjątkowa społeczność szkolna postanowiła bezinteresownie podarować najmłodszym, pokrzywdzonym przez los dzieciakom odrobinę normalności i uśmiechu. Robiąc coś ważnego i dobrego, jednocześnie popularyzujemy w społeczeństwie tego typu charytatywne przedsięwzięcia - mówi Ewa Milne, inicjatorka akcji, nauczycielka Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2.

Peruki z naturalnych włosów trafiają nie tylko do dzieci, które straciły włosy na skutek chemioterapii, ale też w wyniku szeregu innych schorzeń.

Peruki z włosów naturalnych są pod wieloma względami lepsze niż z włosów syntetycznych, lecz niestety bardzo drogie. Dla dzieci, które borykają się z chorobą, to jak wyglądają, ma również duże znaczenie. Wszystko, co podniesie małych pacjentów na duchu, jest warte działania - mówi Ewa Milne.

Ze względu na specyfikę sytuacji, w tym roku akcję charytatywną Zetnij Włosy... organizowana jest w dwóch etapach. W każdy poniedziałek i środę czerwca od 8.00 do 15.00 można przynosić do szkoły obcięte i zabezpieczone włosy. We wrześniu lub w październiku fryzjerki będą obcinać włosy w siedzibie szkoły przy ul. Arki Bożka 21, w podanym wcześniej terminie. Wszystkie panie pracują charytatywnie, poświęcając swój czas i umiejętności.

Dołącz do akcji

Minimalna długość włosów to 25 cm. Włosy mogą być siwe, farbowane (ale nie rozjaśniane). Umyte i wysuszone włosy dzielimy na kilka pasm. Każde pasmo pleciemy w warkocz, a następnie wiążemy gumką najlepiej recepturką (w kilku miejscach – dla bezpieczeństwa). Warkocze ucinamy około 2 cm powyżej utrzymującej ich gumeczki (od strony głowy).

Ścięte i dokładnie wysuszone warkocze zawijamy np. w papier. Oznaczamy nasadę włosa np. wkładamy pod gumkę karteczkę z napisem – NASADA. Należy pamiętać, że nie można pomieszać nasady z końcem włosa, ponieważ takie włosy nie mogą zostać użyte do wykonania peruki. Włosy przed ścięciem powinny być czyste i nie należy nakładać na nie odżywki. Włosy należy włożyć do koperty i przynieść do Szkoły Podstawowej nr 2.

Wszelkie pytania można kierować pod numer telefonu: 796 596 171.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.