Wiadomości z Bytomia

Zegar odlicza

  • Dodano: 2011-02-04 14:00

Bytom od wieków był miastem wielokulturowym. To tutaj wspólnie mieszkali Polacy, Niemcy, Żydzi, Czesi. Bytom był w Europie od zawsze – mówił prezydent Piotr Koj podczas uruchomienia zegara odmierzającego 150 dni do objęcia przez Polskę prezydencji w Radzie Europy.

Uroczystość odbyła się na bytomskim Rynku, a wzięła w niej udział młodzież bytomskich szkół, która na płycie Rynku utworzyła kształt serca (www.slaskie2011.pl). Kilka minut później wypuszczono w niebo 150 balonów symbolizujących 150 dni do objęcia przez Polskę prezydencji.

Wydarzenie na Rynku miało charakter symboliczny, niemniej nie sposób z tej okazji pominąć korzyści, jakie miasto odnosi dzięki obecności Polski w Unii Europejskiej. Bez pieniędzy unijnych nie zrealizowanoby wielu inwestycji - mowa tu o budowie oczyszczalni ścieków, remoncie kanalizacji czy budowie i remontach dróg. Bytom pozyskuje też środki na wyrównywanie szans edukacyjnych wśród młodzieży i podnoszenie kwalifikacji zawodowych, a także na projekty kulturalne.

Jednym z nich jest tegoroczna edycja Bytomskiej Nocy Świętojańskiej, do udziału w której zaproszono teatr z Węgier. To też ma wymiar symboliczny - przewodnictwo w Radzie Europy Polska przejmuje od Węgier.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • jn

    W demokracji dialog jest podstawą działania, o czym zapominają władze Bytomia, podejmując decyzję o likwidacji szkół bez konsultacji. Jeszcze parę lat temu Bytom miał 250 000 mieszkańców i tylko jeden urząd !! teraz ma mieszkańców ok.170 000 tysięcy i pięć budynków !!!. Zlikwidować biurokrację ale ręce precz od szkół. Jak można likwidować samochodówkę, która wykształciła tylu wspaniałych absolwentów kosztem zawodów elektrycznych ,na których nie ma zapotrzebowania. Radni opamiętajcie się !. Macie służyć ludziom którzy Was wybrali.

  • lolek

    Można być ubogim , ale mądrym nasze władze uznały że bytomioanie będą ubodzy i niewykształceni. O ironio decyzje takie podejmują ludzie jeszcze niedawno pracujący w szkołach. Taką władzę należy zmienić im prędzej tym lepiej. Panie Bartyla proszę teraz pokazać swoją skuteczność w działaniu!

  • mieszkaniec Bytomia

    Bytom pozyskuje też środki na wyrównywanie szans edukacyjnych wśród młodzieży i podnoszenie kwalifikacji zawodowych, a także na projekty kulturalne.to gdzie te pieniądze pozyskane skoro do likwidacji zostało przeznaczone kilka szkół w tym średnie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.