Wiadomości z Bytomia

Zdumiewający wynik akcji "Trzeźwość". Aż 9 kierowców straciło prawo jazdy!

  • Dodano: 2023-02-17 07:15, aktualizacja: 2023-02-16 17:28

W środę policjanci od samego rana na ulicach naszego miasta prowadzili działania „Trzeźwość”. Stróże prawa zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierowców i czterech po użyciu alkoholu. Wszyscy stracili prawa jazdy, teraz grozi im wysoka kara grzywny, a nawet do 2 lat więzienia.

15 lutego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bytomskiej komendy przeprowadzili na ulicach naszego miasta działania „Trzeźwość”. Mundurowi od samego rana sprawdzali stan trzeźwości kierowców. Podczas prowadzonych działań policjanci zatrzymali pięciu pijanych kierowców i czterech po użyciu alkoholu.

Na Alei Jana Pawła II stróże prawa zatrzymali, aż trzech kierowców z promilami, 54-letnią mieszkankę Chorzowa, która prowadziła BMW, mając w swoim organizmie ponad pół promila alkoholu. Kolejny nietrzeźwy kierujący, który wpadł w ręce mundurowych to 45-latek. Mieszkaniec Radzionkowa kierował Renault, mając również ponad pół promila alkoholu w swoim organizmie.

To nie był trzeźwy poranek. Aż 9 kierowców straciło prawo jazdy!

Trzeci uczestnik ruchu drogowego również 45-latek, tym razem mieszkaniec Bytomia prowadził swój pojazd po użyciu alkoholu. Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy z „promilami” zatrzymani zostali przez drogówkę na ulicach Energetyki i Elektrowni w Bytomiu. To mężczyźni w wieku 51 i 45 lat. Pierwszy z nich jechał Fordem, mając prawie promil alkoholu w swoim organizmie, drugi miał ponad pół promila, kierując Volkswagenem.

Ponadto jeszcze na ulicach Strzelców Bytomskich i Kędzierzyńskiej mundurowi zatrzymali trzech mężczyzn, którzy wsiedli za kierownicę, będąc po użyciu alkoholu.

Tym razem podczas prowadzonych działań policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego aż 9 amatorów jazdy „na podwójnym gazie”, którzy stracili prawa jazdy.

Prowadzona przez drogówkę akcja została również doceniona i pochwalona przez samych kierowców. Do Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu wpłynął mail, w którym jeden z kierowców chwali policjantów za działania sprawdzające trzeźwość, uważając, że jest to bardzo dobra inicjatywa eliminująca nietrzeźwych kierujących z polskich dróg. Bytomscy stróże prawa zapowiadają już wkrótce kolejne kontrole stanu trzeźwości kierowców - informują bytomscy policjanci.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Krzysztof

    Brawo, popieram takie kontrole oby często, 22 luty to bardzo dobra nowa data. To moja sugestia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również