Wiadomości z Bytomia

Zdrowie pod kontrolą. Zbadaj się bezpłatnie w Agorze!

  • Dodano: 2024-05-08 11:00

Bezpłatne badania profilaktyczne, porady dotyczące prawidłowego żywienia, a także nauka udzielania pierwszej pomocy. W najbliższą sobotę, 11 maja w CH Agora Bytom odbędzie się akcja Zdrowie pod kontrolą, którą organizują młodzi lekarze i studenci medycyny zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Śląsk.

Profilaktyka pozwala na długie życie

Bezpłatne pomiary poziomu glukozy, ciśnienia, wody i tłuszczu w organizmie, a także liczne porady dotyczące profilaktyki chorób cywilizacyjnych – to i wiele więcej czeka na odwiedzających centrum handlowe przy ul Kościuszki 1.

Studentki i studenci medycyny udzielą porad dotyczących m.in. prawidłowego odżywiania, zasad udzielania pierwszej pomocy, profilaktyki przeciwnowotworowej i zdrowia psychicznego. Ponadto w ramach Programu Stałego ds. Zdrowia i Praw Reprodukcyjnych w tym HIV i AIDS, otwarte zostaną stanowiska dotyczące samobadania piersi oraz jąder, a także uświadomienia jak wygląda badanie cytologiczne.

Atrakcje dla dzieci

Organizacja zrzeszająca studentów medycyny i młodych lekarzy przygotowała także coś dla najmłodszych uczestników wydarzenia. Dzieci będą miały okazję wcielić się w rolę lekarzy Szpitala Pluszowego Misia. Na tym stanowisku zadbają o zdrowie swoich pluszaków, a tym samym oswoją się z lekarzami i badaniami.

Porady stomatologiczne

Do wydarzenia dołączy również Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii. Na ich stanowisku będzie można zasięgnąć porad dotyczących higieny jamy ustnej, a także wyposażyć się w próbki past do zębów i szczoteczek.

Wydarzenie odbędzie się w centrum handlowym Agora Bytom na poziomie 0 w godzinach od 11.00 do 15.00.

Zdrowie pod kontrolą. Zbadaj się bezpłatnie w Agorze!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również