Wiadomości z Bytomia

[ZDJĘCIA] Za nami Śląskie Manewry w Miechowicach

  • Dodano: 2023-06-05 09:30

W miniony weekend fani militariów mieli w Bytomiu swoje święto. W Miechowicach przy ul. Elektrownia odbył się XVIII Zlot Pojazdów Militarnych Śląskie Manewry. W programie imprezy znalazło się wiele atrakcji: Tank Crash, czyli miażdżenie przez czołgi osobówek, prezentacja pojazdów militarnych, pokaz ognia czy Piknik Służb Mundurowych.

Zlot trwał od piątku do niedzieli. W sobotę odbyła się m.in.: prezentacja pojazdów na Placu Sobieskiego, honorowy przejazd paradą przez Bytom. Głównym punktem sobotnich obchodów był Tank Crash. Wieczorem miał miejsce fireshow - Teatr Ognia Nam-Tara.

Za nami Śląskie Manewry w Miechowicach

Na niedzielę organizatorzy przewidzieli całodniowy Piknik Służb Mundurowych. W jego trakcie zaprezentowane zostały pokazy dynamiczne pojazdów militarnych. Można było zobaczyć stanowiska promocyjne Policji, Straży Pożarnej, Służby Więziennej, ITD oraz WOT. Chętni mieli okazję postrzelania na strzelnicy oraz udziału w konkursach z nagrodami. Wojsko Polskie zaprezentowało współczesne uzbrojenie i wyposażenie swoich jednostek, a PSP Bytom wraz z ochotnikami z OSP Górniki wykonali pokaz ratownictwa. O muzyczną oprawę zadbała tego dnia Orkiestra Częstochowa Pipes and Drums.

Śląskie Manewry to jedna z największych imprez militarnych w Polsce, która odbywa się cyklicznie od 2005 roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również