Wiadomości z Bytomia

[ZDJĘCIA] Walentynkowa iluminacja na Górze Miłości

  • Dodano: 2023-02-13 06:15, aktualizacja: 2023-02-13 06:38

Kolejny raz Góra Miłości w Parku Kachla rozbłysła tysiącami światełek dla zakochanych bytomian. Z okazji zbliżających się Walentynek, uwielbiany przez spacerowiczów zakątek ozdobiony jest świetlną iluminacją.

Przy wejściu na Górę Miłości pojawiła się przestrzenna dekoracja w kształcie serca, a na jej szczycie fantazyjne ramki - serca, w których można zapozować do zdjęcia. Świetlnymi girlandami udekorowana została wiata, drzewa oraz barierki przy schodkach prowadzących na wzniesienie.

Nie zabrakło też neonu z napisem Góra Miłości oraz wiszącej iluminacji w kształcie serca na latarni. Koszt walentynkowej dekoracji, która będzie ozdabiać Górę Miłości do początku marca, to około 24 tys. zł. Wszystkie elementy zostały wykonane w energooszczędnej technologii LED.

Walentynkowa iluminacja na Górze Miłości

Geneza nazwy związana jest z okresem, kiedy powstawał Park Miejski. Pod koniec XIX wieku znajdującą się tu hałdę postanowiono zamienić w uroczy ogród z drzewkami i stylową zabudową. Koncepcja całego założenia, w tym Góry Miłości, zakładała styl angielski, nazywany też romantycznym. I tak też nazywali to miejsce ówcześni mieszkańcy - Der Liebeshźgel (wzgórze miłości).

Czasy świetności zabytkowego parku utrwalono np. na pocztówkach. Wśród nich można znaleźć przedstawiające właśnie Górę Miłości - z alpinarium na zboczach i sadzawką u podnóża. W ramach kolejnych etapów rewitalizacji bytomskiego parku, Góra Miłości przeszła metamorfozę: odtworzono wiatę na jej szczycie, a także wyremontowano sadzawkę i inspirowaną dawnymi rozwiązaniami kaskadę wodną.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również