Wiadomości z Bytomia

[ZDJĘCIA] Finał Szlachetnej Paczki w Bytomiu. Pomoc otrzymały 63 rodziny

  • Dodano: 2022-12-12 11:15

63 bytomskie rodziny zostały obdarowane szlachetną paczką dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców oraz mieszkańców Bytomia. W akcję włączył się również prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, który razem ze współpracownikami ufundował świąteczną paczkę dla pana Tadeusza. 10 grudnia przekazał ją mieszkańcowi Bytomia. 

Wolontariusze Szlachetnej Paczki w Bytomiu, którzy zbierali od darczyńców specjalnie przygotowane paczki, przekazali je najbardziej potrzebującym rodzinom w naszym mieście. Dzięki wolontariuszom, darczyńcom i wsparciu mieszkańców Bytomiu udało się przygotować 63 zestawy.

Finał Szlachetnej Paczki w Bytomiu. Pomoc otrzymało kilkadziesiąt potrzebujących rodzin

Trwający w całej Polsce finał XXII edycji Szlachetnej Paczki ma na celu nie tylko pomoc najbardziej potrzebującym osobom, ale również uświadomienie wszystkim, jak wiele osób potrzebuje pomocy, wsparcia, ale przede wszystkim podstawowych artykułów codziennego użytku.

Do akcji, ja co roku, włączają się darczyńcy, wśród których są między innymi: prywatne osoby i firmy, szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe, a także samorządowcy. To dzięki ich zaangażowaniu i ofiarności możliwe było przygotowanie paczek w całej Polsce, które właśnie w ten weekend są rozdawane najbardziej potrzebującym rodzinom w kraju.

Trudy codzienności dotykają każdego z nas, ale są też tacy, którzy nie mogą liczyć na zaspokojenie najbardziej podstawowych potrzeb. Warto im pomagać, wspólnie ze Szlachetną Paczką - mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, które odpowiada za koordynacje i organizację Szlachetnej Paczki w Polsce.

W Bytomiu jedna ze Szlachetnych Paczek przygotowana przez prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza i jego współpracowników trafiła do mieszkańca naszego miasta, pana Tadeusza, który na co dzień boryka się z ciężką niepełnosprawnością. W świątecznej paczce znalazły się między innymi: żywność, odzież, środki czystości, materac przeciwodleżynowy, a także komplet pościeli z kołdrą i poduszką.

Bytomianie to wspaniali ludzie, na których zawsze można liczyć, zwłaszcza podczas takich właśnie akcji jak Szlachetna Paczka. Ta akcja pokazuje jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi, dlatego dziękuję zarówno wolontariuszom, jak i wszystkim darczyńcom, dzięki którym tak wiele bytomskich rodzin otrzymało wsparcie przed świętami Bożego Narodzenia - mówił prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Rodziny jakie otrzymały pomoc to przede wszystkim rodziny, gdzie występuję choroba, niepełnosprawność, ale wśród obdarowywanych bytomian są osoby starsze, samotne, rodzice samotnie wychowujący dzieci, czy też rodziny, gdzie miało w ostatnim czasie miejsce jakieś nieszczęście.

Przypomnijmy, że Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Jest jedynym na świecie systemem pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi. Paczka już od ponad 20 lat - I edycja Szlachetnej Paczki miała miejsce w 2001 roku - łączy tych, którzy chcą zrobić coś dobrego i czerpać radość z dzielenia się tym, co mają.

Warto podkreślić, że tylko w ostatnich pięciu latach organizatorzy Szlachetnej Paczki odwiedzili w całej Polsce ponad 160 tys. rodzin, które otrzymały wsparcie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również