Wiadomości z Bytomia

[ZDJĘCIA] BO Bytom: Extreme Park Grizzly w Miechowicach oddany do użytku

  • Dodano: 2023-01-04 06:30, aktualizacja: 2023-01-03 16:24

Trzy strefy aktywności powstałe z myślą o użytkownikach w różnym wieku - od przedszkolaków po seniorów. Urządzenia do zabawy, ćwiczeń i relaksu. Przy Szkole Podstawowej nr 33 przy ul. Matki Ewy 9 zakończyła się budowa kompleksu rekreacyjno-sportowego zrealizowana w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego.

Wnioskodawcy podkreślają, że jak dotąd w tej części miasta nie było infrastruktury umożliwiającej aktywne spędzanie wolnego czasu, a dzięki nowej inwestycji udało się zagospodarować teren, który nie był wykorzystany i stworzyć przyjazne miejsce sprzyjające integracji. Przypomnijmy, że na jego realizację zagłosowało 1573 mieszkańców. Koszt inwestycji to 375 tys. zł.

Na Extreme Park Grizzly składa się:

  • strefa seniora z boiskiem do bulle i stolikami szachowymi,
  • plac zabaw dla przedszkolaków i dzieci młodszych z piaskownicą, huśtawkami, drabinkami innymi atrakcjami,
  • strefa aktywności dla młodzieży i dorosłych z "klatką OCR".

Do zrobienia pozostała jeszcze rekultywacja terenu zielonego wokół urządzeń, ale wykonawca ma na to czas do końca kwietnia.

Klatka OCR i strefa spokojna

W pierwszej strefie - przedszkolnej i wczesnoszkolnej dla dzieci w wieku 6+ powstał zestaw treningowo-zabawowy składający się z: równoważni; ściany wspinaczkowej z opon, bujaka, huśtawki, płotków do przeskoku, liny, sieci pajęczej, niskiego domku z lin, drabinek poziomych, mostku „tybetańskiego”, zjeżdżalni oraz piaskownicy.  

W drugiej strefie ustawiona zostanie klatka OCR czyli urządzenie o specjalnej konstrukcji w formie „klatki”, pozwala na wykonanie treningu z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała dla osób w każdym wieku.

W ostatniej, trzeciej strefie w ramach Extreme Park Grizzly powstała tzw. strefa spokojna zawierająca 3 stoły do gry w szachy, 3 stanowiska dla psów (wodopój i poręcz do przywiązywania smyczy) oraz boisko do gry w bulle. Na zagospodarowanym terenie nie brakuje też obiektów małej architektury: ławek i koszy na śmieci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również