Wiadomości z Bytomia

Zawody w biegu na orientację w ramach obchodów 770-lecia miasta

  • Dodano: 2024-05-31 17:00

W dniu 24 maja w ramach obchodów 770-lecia miasta Bytomia odbyły się drużynowe zawody w biegu na orientację w Dolinie Bytomki. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu. Start i meta zawodów miały miejsce w dzielnicy Szombierki. Trasa biegu liczyła 4,3 km i wiodła wzdłuż rzeki Bytomki.

Sport i zabawa w jednym

Pomimo przemysłowego charakteru, Dolina Bytomki jest miejscem o znaczących walorach przyrodniczych. Znajdują się tutaj tereny zielone, które pełnią funkcje rekreacyjne i są miejscem wypoczynku dla mieszkańców. W zawodach wzięło udział sześć drużyn z pięciu bytomskich szkół podstawowych. Każda drużyna składała się z trzech uczniów klas VI – VIII. Uczestnicy, wyposażeni w mapy, mieli za zadanie odnaleźć 7 punktów kontrolnych rozmieszczonych na trasie i dotrzeć jak najszybciej do mety.

Zawodnicy z zaangażowaniem i determinacją pokonywali trasę, starając się w jak najkrótszym czasie znaleźć i zaznaczyć wszystkie punkty kontrolne. Najlepszą okazała się drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 28, II miejsce przypadło uczniom Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi, a III Szkole Podstawowej nr 16.

Zawody w biegu na orientację w ramach obchodów 770-lecia miasta

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również