Wiadomości z Bytomia

Zawaliła się część kamienicy w Bytomiu! Psy ratownicze przeszukiwały gruzowisko

  • Dodano: 2023-03-16 08:30, aktualizacja: 2023-03-16 08:46

Wczoraj wieczorem w Bytomiu doszło do katastrofy budowlanej. Zawaliła się przybudówka do kamienicy znajdującej się przy ul. Pasteura. Miejsce katastrofy przeszukiwały w nocy psy ratownicze. Pod gruzami nie znaleziono ofiar. Na miejscu wciąż trwają działania.

Bytom. W nocy runęła część kamienicy!

W środę 15 marca ok. godz. 21.11 przy ul. Pasteura w Bytomiu w dzielnicy Bobrek doszło do katastrofy budowlanej. Zawaliła się parterowa przybudówka do opuszczonej kamienicy. Na miejscu interweniowała Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Jastrzębia-Zdrój oraz psy ratownicze. Na szczęście, pod gruzami nie stwierdzono ofiar. Akcja ratownicza trwała do północy.

- Gruzowisko, zanim wjechał ciężki sprzęt, jeszcze w nocy zostało sprawdzone przez psy ratownicze i to były 2 psy ratownicze dla pewności, a do tego miejsce zostało sprawdzone przy użyciu kamer wziernikowych. Mieliśmy tutaj grupę poszukiwawczą na miejscu i oni nie stwierdzili przebywania osób pod gruzami, stąd też decyzja żeby wjechało coś cięższego -  powiedział asp. Szymon Michalski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu.

Straż pożarna wciąż prowadzi działania na miejscu katastrofy. Na tę chwilę pracuje tam koparka, która ściąga największe elementy m.in. dachu. Gruzowisko zostanie przegrzebane i uprzątnięte.

Przyczyna wczorajszej katastrofy budowlanej nie została jeszcze ustalona.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również