Wiadomości z Bytomia

Zatrzymano mężczyzn poszukiwanych listami gończymi

  • Dodano: 2019-05-09 10:45

Bytomscy policjanci zajmujący się osobami poszukiwanymi zatrzymali dwóch mężczyzn.

23-latek oraz 30-latek od kilku miesięcy byli poszukiwani listem gończym przez sąd

Bytomianie ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości w związku z karą więzienia jaką maja do odbycia za unikanie prac społecznych. Teraz najbliższe miesiące spędzą za kratami.

Kryminalni z bytomskiej komendy zajmujący się listami gończymi od kilku miesięcy poszukiwali dwóch bytomian. 23-latek ukrywał się od stycznia tego roku. Mężczyzna został skazany przez sąd za kradzież a wyrok polegał na pracach społecznych. Kolejny z zatrzymanych to 30-letni bytomianin ukrywający się przed stróżami prawa od grudnia ubiegłego roku. Mężczyzna za przestępstwo gróźb karalnych decyzją sądu miał również zająć się pracami społecznymi.

Bytomianie jednak zlekceważyli wyroki sądu

Bytomscy policjanci posiadali informacje o osobach, które prawdopodobnie ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Stróże prawa wkroczyli do akcji. Policjanci zatrzymali 23 i 30-latka. Zgodnie z decyzją sądu trafili do więzienia, gdzie spędzą najbliższe miesiące.

Policja przypomina, że za udzielanie schronienia osobie poszukiwanej, pomagając w ten sposób jej w uniknięcia odpowiedzialności karnej grozi za to nawet do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również