Wiadomości z Bytomia

Zastępca prezydenta Bytomia wziął udział w debacie dotyczącej sportu i rekreacji

  • Dodano: 2022-05-18 07:00, aktualizacja: 2022-05-17 20:11

We wtorek, 17 maja w sali konferencyjnej Stadionu Śląskiego w Chorzowie odbyła się debata "Współczesny rynek sportu, rekreacji i turystyki w Polsce: szanse i wyzwania”.

W panelu uczestniczył Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Cel debaty

Koło Naukowe "Ekonomia Sportu”, działające przy Katedrze Ekonomii, Katedra Teorii Zarządzania i Katedra Przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, zorganizowały IV Debatę "Współczesny rynek sportu, rekreacji i turystyki w Polsce: szanse i wyzwania". Debata dotyczyła funkcjonowania sportu, rekreacji i turystyki w nowych realiach gospodarczych, związanych m.in. z pandemią COVID-19, wojną na terenie Ukrainy, sytuacją gospodarczą w Polsce i na świecie. Debata miała też na celu umożliwienie nawiązania relacji między nauką a biznesem sportowym i turystycznym oraz przedstawicielami lokalnych samorządów z obszaru województwa śląskiego.

Wydarzenie było skierowane do studentów, naukowców, przedstawicieli biznesu i samorządu terytorialnego oraz klubów i związków sportowych.

W panelu uczestniczył zastępca prezydenta Bytomia Adam Fras, który pełni również funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, a przed laty był hokeistą, z Polonią Bytom dwukrotnie zdobył mistrzostwo Polski. W debacie wzięli udział m.in. Dariusz Dudek, trener piłkarskiej drużyny Sandecji Nowy Sącz, były zawodnik; Dariusz Pasieka, były piłkarz oraz trener polskich i niemieckich klubów piłkarskich, w latach 2013-2021 dyrektor Szkoły Trenerów PZPN.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również