Wiadomości z Bytomia

Zakończyła się termomodernizacja Przedszkola Miejskiego nr 10

  • Dodano: 2022-04-12 06:30, aktualizacja: 2022-04-11 17:06

Komfortowo, przytulnie, ale przede wszystkim ciepło. Zakończyła się termomodernizacja Przedszkola Miejskiego nr 10 przy ul. Strzelców Bytomskich 152 w Bytomiu-Stroszku.

Warta prawie 2,4 mln zł inwestycja dofinansowana ze środków Unii Europejskiej ma na celu nie tylko zmniejszenie kosztów ogrzewania, ale również poprawę warunków i komfortu przebywających w budynku dzieci i pracowników przedszkola.

- Oddajemy do użytku najmłodszym bytomianom przedszkole, w którym przeprowadziliśmy gruntowną termomodernizację. Na realizację tej niezwykle ważnej inwestycji pozyskaliśmy dofinansowanie z Unii Europejskiej - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. - Zrealizowane prace z pewnością będą miały wpływ nie tylko na poprawę efektywności energetycznej budynku, ale również komfort dzieci - dodaje prezydent Mariusz Wołosz.

Kapitalny remont dachów, montaż okien oraz wymiana grzejników

W ramach przeprowadzonych prac w Przedszkolu Miejskim nr 10 zrealizowaliśmy kapitalny remont wszystkich dachów budynku wraz z montażem okien dachowych. Wykonawca prac - firma „MARMATOR” Mateusz Iwański z Bierunia -wymienił instalację odgromową, oprawy oświetleniowe na energooszczędne, stolarkę okienną i drzwiową. W ramach prac wykonana została izolacja pionowa ścian piwnic oraz docieplenie ścian zewnętrznych. Wykonawca inwestycji pomalował również pomieszczenia po pracach termomodernizacyjnych, dokonał regulacji centralnego ogrzewania z wymianą grzejników, a także usprawnił wentylację grawitacyjną i mechaniczną.

Warto dodać, że Przedszkole Miejskie nr 10 w Bytomiu - Stroszku przy ul. Strzelców Bytomskich 152 jest największym przedszkolem w naszym mieście, w którym działa 10 oddziałów przedszkolnych, a uczęszcza do niego ponad 250 dzieci.

Prace remontowe w przedszkolu trwały około 8 miesięcy. Łączny koszt inwestycji wyniósł 2,36 mln zł, z czego 1,9 mln zł miasto pozyskało ze środków Unii Europejskiej. Pozostała kwota - ponad 450 tys. zł - pochodziła z budżetu miasta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również