Wiadomości z Bytomia

Zabójca 13-letniej Patrycji zostanie umieszczony w schronisku dla nieletnich

  • Dodano: 2021-01-15 11:15, aktualizacja: 2021-01-15 13:20

Śledztwo w sprawie brutalnego zabójstwa 13-nastolatki, do którego doszło 12 stycznia w Piekarach Śląskich trwa. Do popełnienia przestępstwa przyznał się kolega ofiary. Jaką poniesie karę?Przypomnijmy, że 12 stycznia przed północą policjanci z Bytomia przyjęli zgłoszenie dotyczące zaginięcia 13-letniej Patrycji. Wstępne ustalenia wskazywały, że nastolatka w dniu zaginięcia około godziny 16:00 spotkała się w Piekarach Śląskich ze swoim bliskim znajomym. Następnie po kłótni z 15-latkiem około 18.00 miała oddalić się w kierunku ulicy Bytomskiej. Sprawę zaginięcia przejęli mundurowi z Piekar Śląskich, gdzie ostatni raz dziewczynka była widziana. Do wyjaśnienia sprawy zaangażowanych zostało kilkudziesięciu policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich wspieranych przez śledczych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

W dniu 14 stycznia 2021 roku w Ośrodku Zamiejscowym w Piekarach Śląskich Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach wszczęte zostało śledztwo w sprawie dokonanego w dniu 12 stycznia 2021 roku w Piekarach Śląskich na nieużytkach w rejonie sklepu „Kaufland” przy ulicy Bytomskiej, zabójstwa małoletniej Patrycji P. ze szczególnym okrucieństwem poprzez kilkunastokrotne ugodzenie jej nożem w okolicę klatki piersiowej, brzucha, nogi, rąk oraz podcięcie nożem szyi, co doprowadziło do jej śmierci, tj. o czyn z art.148 § 2 pkt 1 k.k. – wyjaśnia Joanna Smorczewska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Ciało nastolatki, poszukiwanej od 12 stycznia, zostało znalezione 13 stycznia w godzinach popołudniowych na terenie nieużytków za hipermarketem „Kaufland” przy ulicy Bytomskiej w Piekarach Śląskich.

Rzeczniczka prokuratury relacjonuje też, że prokurator wraz z funkcjonariuszami policji w obecności lekarza specjalisty medycyny sądowej przeprowadził oględziny miejsca zdarzenia oraz oględziny zwłok. Według wstępnych informacji przypuszczalną przyczyną zgonu Patrycji P. były doznane obrażenia klatki piersiowej. W celu uzyskania dokładnej odpowiedzi przeprowadzono sekcję zwłok, która potwierdziła te przypuszczenia.

W związku z podejrzeniem o dokonanie zabójstwa 13 stycznia zatrzymano czternastoletniego znajomego ofiary. To on widział Patrycję jako ostatni. Noc spędził w policyjnej izbie dziecka. Okazuje się, że do morderstwa doszło w przeddzień 15-tych urodzin chłopaka. Chłopak przyznał się do przestępstwa. Wziął też udział w eksperymencie procesowym, podczas którego wskazał miejsce ukrycia ciała pokrzywdzonej.  

W dniu 14 stycznia 2021 roku zatrzymany, jako nieletni sprawca czynu karalnego, zgodnie z przepisami ustawy o postępowań w sprawach nieletnich, zostanie przekazany do dyspozycji Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach Wydział ds. Rodzinnych i Nieletnich, z wnioskiem o umieszczenie go w schronisku dla nieletnich – podkreśla Joanna Smorczewska.

Komentarze (2)    dodaj »

  • an

    dramat dwoch rodzin[*]

  • podpis

    dramat to jest brak kary śmierci dla tego zwyrola małego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również