Wiadomości z Bytomia

Zabiegi pielęgnacyjne w koronach drzew i nowe nasadzenia w Bytomiu

  • Dodano: 2022-11-28 07:00, aktualizacja: 2022-11-27 17:10

W środę, 30 listopada w kwartale pomiędzy ulicami Witczaka i Kossaka, będą trwały prace pielęgnacyjne w koronach rosnących tam topoli. Ponieważ ekipy zieleniarskie będą pracować od 7.00 do 15.00, w tych godzinach nie należy parkować tam pojazdów.  

Prace, które na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów wykona wyspecjalizowana firma, będą polegać m.in. na usunięciu martwych i połamanych pędów, gałęzi i konarów, które mogłyby zagrażać pieszym i kierowcom.

Prace pielęgnacyjne w koronach drzew

Kolejne prace pielęgnacyjne i wycinkowe zaplanowano przy ul. Adamka w Łagiewnikach, ul. Dworskiej, pl. Akademickim, ul. Fałata, ul. Styczyńskiego i ul. Strzelców Bytomskich. O szczegółach UM Bytom będzie informować na bieżąco.

Ruszają nowe nasadzenia drzew

Dęby, klony, jesiony, głogi , graby, a także wiśnie w odmianach do nasadzeń miejskich - to tylko niektóre z gatunków drzew, które do końca grudnia będą nasadzane na terenie całego miasta.    

Łącznie 156 drzew gatunków liściastych posadzonych zostanie w Miechowicach, Stolarzowicach,  Stroszku, Rozbarku, Śródmieściu, Łagiewnikach i Szombierkach. Prace prowadzi wykonawca na zlecenie MZDiM.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również