Wiadomości z Bytomia

Zabiegi pielęgnacyjne w koronach drzew i nowe nasadzenia w Bytomiu

  • Dodano: 2022-11-28 07:00, aktualizacja: 2022-11-27 17:10

W środę, 30 listopada w kwartale pomiędzy ulicami Witczaka i Kossaka, będą trwały prace pielęgnacyjne w koronach rosnących tam topoli. Ponieważ ekipy zieleniarskie będą pracować od 7.00 do 15.00, w tych godzinach nie należy parkować tam pojazdów.  

Prace, które na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów wykona wyspecjalizowana firma, będą polegać m.in. na usunięciu martwych i połamanych pędów, gałęzi i konarów, które mogłyby zagrażać pieszym i kierowcom.

Prace pielęgnacyjne w koronach drzew

Kolejne prace pielęgnacyjne i wycinkowe zaplanowano przy ul. Adamka w Łagiewnikach, ul. Dworskiej, pl. Akademickim, ul. Fałata, ul. Styczyńskiego i ul. Strzelców Bytomskich. O szczegółach UM Bytom będzie informować na bieżąco.

Ruszają nowe nasadzenia drzew

Dęby, klony, jesiony, głogi , graby, a także wiśnie w odmianach do nasadzeń miejskich - to tylko niektóre z gatunków drzew, które do końca grudnia będą nasadzane na terenie całego miasta.    

Łącznie 156 drzew gatunków liściastych posadzonych zostanie w Miechowicach, Stolarzowicach,  Stroszku, Rozbarku, Śródmieściu, Łagiewnikach i Szombierkach. Prace prowadzi wykonawca na zlecenie MZDiM.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również