Wiadomości z Bytomia

Za nami VIII Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym!

• Dodano: 2024-05-23 10:30

Przedwczoraj w Bytomiu odbyły się VIII Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym imienia starszego sierżanta Marka Sienickiego. Warunki pogodowe sprzyjały, wystartowało w nich 196 biegaczy - mundurowych i cywili. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Dla najlepszych przygotowano puchary, dyplomy i nagrody. Serdecznie gratulujemy!

Ku pamięci policjanta

2 maja 1992 roku zginął na służbie policjant, starszy sierżant Marek Sienicki, który służył w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu. Został on zastrzelony przez bandytów. Aby uczcić jego pamięć, Komenda Miejska Policji w Bytomiu, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, bytomski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz NSZZP województwa śląskiego, zorganizowali kolejny raz zawody biegowe imienia tragicznei zmarłego policjanta.
Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Bytomia.

Zawody odbyły się na terenie kompleksu „Dolina Bytomki”. Bieg rozpoczął się o godzinie 11:30. Wystartowało w nim 196 osób, w tym funkcjonariusze także emerytowani, reprezentujących służby mundurowe z województwa śląskiego, cywile i uczniowie klas mundurowych.

W biegu wziął udział Marek Sienicki - syn poległego policjanta oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu młodszy inspektor Michał Sokołowski. Bieg rozpoczał "uroczysty strzał” wykonany przez inspektora Jacka Stelmacha - Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Wszyscy uczestnicy spisali się na medal.

Wyniki biegów

Pierwszy na mecie był Andrzej Nowak z wynikiem 28 minut i 48 sekund.

W kategorii Policja i Służby Mundurowe:

• I miejsce zajął Mateusz Wolnik z KWP Katowice, który zarazem przybiegł na metę jako drugi.
  • II miejsce podium zdobył Kamil Nitychoruk KMP Gliwice, kończąc bieg jako trzeci.
  • III miejsce Michał Surowiec z Jednostki Wojskowej 3946 Bytom, który był najlepszy w kategorii wiekowej 40 plus.
  • Drużynowo wygrali zawodnicy reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach.
  • Najlepszym emerytem policyjnym w biegu był Dawid Palka.

W kategorii "cywile":

• I miejsce wśród kobiet zajęła Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Kajdan
  • I miejsce w kategorii mężczyzn Andrzej Nowak

Najlepszym uczniem szkół o profilu mundurowym był Mateusz Sołtysik.

Wynoszącą 8 kilometrów trasę, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, poprowadzono drogami gruntowymi. Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody. Dla każdego, kto ukończył bieg, przewidziano pamiątkowy medal.