Wiadomości z Bytomia

Za nami podsumowanie III edycji Śląskiej Ligi Biegowej [GALERIA]

 • Dodano: 2024-05-20 10:45

Miłośników biegania w Bytomiu i Radzionkowie nie brakuje. Udowodniła to III edycja Śląskiej Ligi Biegowej, która po raz kolejny odbyła się w tych dwóch miastach. W czterech imprezach biegowych składających się na całe wydarzenie wzięło udział ponad 400 młodych biegaczy, którzy rywalizowali o punkty do klasyfikacji generalnej. Uczestnicy zawodów musieli wykazać się nie tylko dobrą kondycją, ale również wytrwałością. Tych, którzy najlepiej rozłożyli swoje siły podczas całego cyklu biegów i osiągnęli sukces w swojej kategorii wiekowej poznaliśmy 17 maja podczas podsumowania Śląskiej Ligi Biegowej w Operze Śląskiej w Bytomiu.

Sprawdzili swoje siły

Zawody organizowane w ramach Śląskiej Ligi Biegowej to szansa dla młodych biegaczy na sprawdzenie swoich sił i rywalizację z rówieśnikami. Długość trasy każdego z biegów dostosowana była do kategorii wiekowej uczestników, którzy zmagali się z trasami w Radzionkowie na terenie Ogrodu Botanicznego oraz w Parku im. hm. Franciszka Kachla w Bytomiu. Najkrótsza trasa liczyła 200 m, zaś najdłuższa, w której uczestniczyła młodzież z rocznika 2009-2010, wynosiła 800 metrów. Warto dodać, że zawodnicy, aby zostać sklasyfikowani musieli wziąć udział przynajmniej w dwóch biegach, zaś najbardziej wytrwałym biegaczom, którzy ukończyli wszystkie cztery imprezy, do końcowej klasyfikacji zaliczono wyniki z trzech najlepszych zawodów.

Poznaliśmy najlepszych biegaczy

Podsumowanie III edycji Śląskiej Ligi Biegowej w Operze Śląskiej w Bytomiu było okazją nie tylko do spotkania się uczestników imprezy, która od jesieni 2023 roku odbywała się w Radzionkowie i Bytomiu, ale przede wszystkim wręczenia nagród dla biegaczy w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Nagrody i wyróżnienia dla najlepszych młodych biegaczy wręczyli m.in: prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, przewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu Michał Staniszewski, a także trenerzy, sportowcy i działacze sportowi związani z naszym miastem. 

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwycięzcami zostali:

 • W kategorii dziewczęta 2019 i młodsze zwyciężyła Julia Dziubek;
 • W kategorii chłopcy 2019 i młodsi zwyciężył Aleksander Połedniok;
 • W kategorii dziewczęta 2017 – 2018 zwyciężyła Joanna Kożdoń;
 • W kategorii chłopcy 2017 – 2018 zwyciężył Jan Szkoda;
 • W kategorii dziewczęta 2015 – 2016 zwyciężyła Monika Kożdoń;
 • W kategorii chłopcy 2015 – 2016 zwyciężył Franciszek Świder;
 • W kategorii dziewczęta 2013 – 2014 zwyciężyła Alicja Kocznur;
 • W kategorii chłopcy 2013 – 2014 zwyciężył Leon Malcharczyk;
 • W kategorii dziewczęta 2011 – 2012 zwyciężyły Julia Gaża, Maja Ostrowska i Milena Stawinoga;
 • W kategorii chłopcy 2011-2012 zwyciężył Julian Rył;
 • W kategorii dziewczęta 2009-2010 zwyciężyła Alicja Skorupa;
 • W kategorii chłopcy 2011-2012 zwyciężył Szymon Ochnia.

Wspólny projekt miast i stowarzyszeń

Śląska Liga Biegowa to projekt Stowarzyszenia Bytomska Lekkoatletyka. Dzięki współpracy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu z MOSiRem Radzionków oraz stowarzyszeniami: Miechowicka Grupa Biegowa i Cidry Lotajom oraz klubem MKS – MOSM Bytom udało się stworzyć imprezę sportową, w której wzięło udział kilkuset zawodników z województwa śląskiego.

Trzecia edycja Śląskiej Ligi Biegowej po raz kolejny udowodniła, że bieganie jest jedną z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu, z ktorej coraz częściej korzystają także dzieci i młodzież.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również