Wiadomości z Bytomia

Z telefonami w ręce fotografowali miasto

  • Dodano: 2021-11-15 06:30, aktualizacja: 2021-11-14 19:22

Kilkudziesięciu pasjonatów fotografi z całej Polski wzięło w ten weekend udział w Bytom Lośwe MobilePhotoTrip 2021. Pod wodzą bytomianki Teresy Ebis mieli okazję zobaczyć i sfotografować nasze miasto.

Teresa Ebis, fotografka i pasjonatka Bytomia prowadzi popularny fan page na facebook'u Bies.Bytomski, na którym prezentuje swoje niesamowite zdjęcia, które wykonuje, przemierzając wszystkie zakątki miasta.

- Bies Bytomski to miłośniczka zabytkowych kamienic, szczególnie rozkoszująca się w secesji. Zaprzedałam architekturze swoją duszę zarówno zawodowo, jak i prywatnie. - pisze o sobie Pani fotograf.

MobilePhotoTrip 2021

I właśnie architektura, a szczególnie niesamowite detale z bytomskich budynków najczęściej fotografuje. Zaprosiła innych pasjonatów fotografii miejsc z całej Polski, aby w ramach MobilePhotoTrip 2021 odwiedzili nasze miasto i poznali jego wspaniałą architekturę.

Pierwszego dnia grupa zebrała się obok Dworca PKP, skąd wyruszyła odwiedzić Sąd Rejonowy, ul. Zaułek, Gloria, CSW Kronika, Rotunda Biblioteki Miejskiej, Muzeum Górnośląskie i Opera Śląska. W niedzielę miłośnicy mobilnej fotografii spotkali się na placu Sobieskiego, stamtąd Teresa Ebis poprowadziła ich w stronę Bytomskiego Centrum Kultury, Państwowych Szkół Budownictwa i Wieży Ciśnień. W programie następnie znalazła się zabudowa Kalide Block, Muszla Koncertowa oraz Basen Miejski w Parku i budynek Społem. Zwieńczeniem wyprawy były odwiedziny w odrestaurowanej oficynie pałaca Tiele-Wincklerów w Miechowicach.

Ideą spotkań w ramach MPT są spotkania fanów fotografii mobilnej, czyli tej wykonywanej za pomocą wbudowanych w telefon albo tablet aparatów fotograficznych. W każdej edycji uczestnicy odwiedzają inne miasto w Polsce, a ich przewodnikiem jest lokalny fotograf. Podczas takich wypraw powstaje kilkaset zdjęć prezentujących codzienne życia miasta, jego klimat, architekturę, mieszkańców i lokalny koloryt.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również